Borussia i s igračem manje došla do četvrtog mjesta Bundelsige

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 20.12.15. | 19:50

Darmstadt nije iskoristio brojčanu prednost nakon isključenja Xhake.

Borussia iz Mönchengladbacha je u 38. minuti imala zaostatak od jednog gola i igrača manje, ali je uspjela doći do pobjede koja ju je dovela na četvrto mjesto Bundeslige uoči zimske pauze.

Utakmica je očajno počela za domaćine. U 28. minuti je Wagner izigrao obranu Borussije, idealno poslužio Hellera, a ovaj rutinski matirao Sommera za 0:1. Samo 8 minuta kasnije novi problemi za Borussiju – Xhaka je bez ikakvog razloga bez lopte udario Niemeyera, a sudac mu je odmah pokazao crveni karton. Zanimljivo je da je Švicarac ovim isključenjem postao najmlađi nogometaš u povijesti Bundeslige koji je prikupio pet crvenih kartona.

No, bez obzira na igrača manje, Borussia je izjednačila minutu prije kraja prvog poluvremena, a nakon 6 minuta igre u drugom dijelu bilo je 2:1 za domaćine. Strijelac je bio Nodtveit. Darmstadt je odlično igrao cijelu utakmicu, imao inicijativu i zasluženo došao do izjednačenja u 67. minuti. No, 4 minute prije kraja utakmice Wendt je postavio konačnih 3:2.

Bundesliga, 17. kolo:

Hertha – Mainz 2:0 (Darida 34', Kalou 54')
Boussia Mönchengladbach – Darmstadt 3:2 (Stindl 44', Nordtveit 51', Wendt 86'/Heller 28', Wagner 67')