Borac: Svi igrači Athletica će pokušati zaboraviti ovu večer što prije - svi osim Yeraya Alvareza
Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 04.02.17. | 19:04
Mladi stoper Athletica vratio se nakon pobjede nad opakom bolešću.
Poraz od Barcelone igrači Athletica pokušat će što prije zaboraviti. Svi osim jednog.
Stoper gostiju, 21-godišnji Yeray Alvarez, imao je sezonu iz snova. Mladi stoper je dijete kluba, a 15. rujna debitirao je za seniorsku momčad i brzo se etablirao u njoj. Sedamnaest nastupa ove sezone u svim natjecanjima vrlo je solidan učinak, ali snovi su se srušili nakon što su mu priopćili da ima rak testisa.
U prosincu je operirao tumor i nakon gotovo tri mjeseca pauze vratio se danas na teren, u ovako velikoj utakmici. Odigrao je svih 90 minuta, a golovi koje su primili ne mogu ići njemu na dušu. Alvarez je odigrao baš onako kako bi očekivali od čovjeka koji je prebolio takvu bolest i vratio se raditi ono što najviše voli i najbolje zna – igrati nogomet.
Poruke podrške stigle su mu od mnogih, ali vjerojatno mu najviše znači ona Sergia Aragonesa, bivšeg vratara madridskog Atletica i Tenerifea, koji je čak dvaput pobijedio rak testisa.
„Veliki je to udarac, ali kada dobiješ pravovremenu skrb šanse za oporavak su ogromne. Yeray samo mora biti snažan i pozitivan, i biti siguran da možeš preći preko svih nedaća“, izjavio je Aragones.
Sretno, Alvarez!