Bivši igrač zabio Redsima, ali Milner iz penala donio pobjedu

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 17.03.19. | 17:15

Nastavlja se mrtva trka za naslov u Premiershipu.

U 31. kolu Premiershipa, nogometaši Liverpoola ostvarili su gostujuću pobjedu nad Fulhamom. Rezultat je bio 2-1, ali ova tri boda izborena su puno teže od očekivanog. Umor je vjerojatno uzeo danak u redovima Redsa, jer su ranije ovog tjedna izbacili Bayern na Allianz Areni u Ligi prvaka. Ovog puta, pobjedu im je donio James Milner u 81. minuti pogotkom iz jedanaesterca.

Prije toga, Sadio Mane je u prvom poluvremenu zabio za vodstvo momčadi Jurgena Kloppa. Roberto Firmino je bio asistent, a Senegalac postiže svoj 17. prvenstveni zgoditak ove sezone. Potpuno se zahuktala borba za najboljeg strijelac engleskog prvenstva, jer isti broj golova imaju još tri igrača. Maneov suigrač Mohamed Salah, Arsenalov Aubameyang i Tottenhamov Kane. Vodeći na listi strijelaca je Sergio Aguero s golom više, ali i utakmicom manje.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">17 - Sadio Mané has scored 17 goals in the Premier League this season, overtaking Demba Ba as the Senegalese player with the most goals in a single campaign (16 in 2011-12). Lions. <a href="https://t.co/Z76rOGmelK">pic.twitter.com/Z76rOGmelK</a></p>&mdash; OptaJoe (@OptaJoe) <a href="https://twitter.com/OptaJoe/status/1107294123084734464?ref_src=twsrc%5Etfw">March 17, 2019</a></blockquote>

Imali su Redsi još nekoliko šansi, ali ni domaćini nisu ostali dužni. U 74. minuti Fulham dolazi do izjednačenja nakon velike greške Virgila van Dijka. Nizozemski stoper je glavom išao vraćati loptu Alissonu, ali njegov pas je bio preslab. Presreo ga je nekadašnji igrač Liverpoola, Ryan Babel, koji zabija za izjednačenje. Nizozemac nije slavio gol protiv svog bivšeg kluba u kojem je proveo četiri godine.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">1 - Ryan Babel is the first player to score for and against Liverpool in the Premier League since Christian Benteke in April 2017. Muted. <a href="https://t.co/4SmvZJM7i4">pic.twitter.com/4SmvZJM7i4</a></p>&mdash; OptaJoe (@OptaJoe) <a href="https://twitter.com/OptaJoe/status/1107308663570616322?ref_src=twsrc%5Etfw">March 17, 2019</a></blockquote>

Ipak, sedam minuta kasnije James Milner ostavlja klub s Anfielda u mrtvoj trci za naslov prvaka s Manchester Cityem. Engleski veznjak koji je ušao u nastavku umjesto Adama Lallane, zabio je za pobjedu i privremeni bijeg na dva boda prednosti nad Građanima.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">13 - James Milner has scored 13 of the last 14 penalties he has taken in the Premier League. Reliable.</p>&mdash; OptaJoe (@OptaJoe) <a href="https://twitter.com/OptaJoe/status/1107309479937363969?ref_src=twsrc%5Etfw">March 17, 2019</a></blockquote>