MNK Torcida/Facebook

Bit će još derbija: Torcida i Futsal Osijek u Prvoj HMNL

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 29.05.22. | 21:42

Najdeblji kraj izvukli su Šibenčani, koji su protekle sezone bili predzadnji u prvoj ligi

Nogometaši Torcide i Futsal Osijeka će od sljedeće sezone igrati u prvoj Hrvatskoj malonogometnoj ligi. Klubovi s juga i istoka Hrvatske osvojili su prva dva mjesta u doigravanju za prvu ligu. Na turniru su sudjelovali još Gorica Epic Brozo i MNK Šibenik, koji je protekle sezone bio predzadnji u prvoj ligi.

Torcida je do potvrde prvoligaškog statusa stigla uvjerljivom pobjedom protiv Epic Brozo Gorice, koja je i prije ove utakmice izgubila sve šanse za plasman, od čak 7:2. Zanimljivo je da je konačni rezultat postavljen već dvije minute prije kraja prvog poluvremena, a heroj je bio Milan Družijanić, koji je zabio čak četiri gola.

Osijeku je bio dovoljan bod na Baldekinu protiv Šibenika. U nevjerojatnom trileru slavilo je 6:5 i vratio se među elitu. Činilo se da je sve gotovo kad su gosti poveli 5:2, ali Funcuti se nevjerojatnom serijom vraćaju na 5:5. Dosta su se i ispromašivali u tom dijelu susreta, a u želji da postignu gol koji bi ih ostavio u prvoj ligi, primili su i šesti. (G)