Bilić i dalje bez poraza, Krovinovićeva lopta s očima spasila WBA
Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 24.08.19. | 15:53
Nakon pet odigranih kola WBA se nalazi na 5. mjestu
Utakmica je bila poprilično izjednačena, ali je domaći sastav puno odlučnije ušao u prvo poluvrijeme. Klub čije je boje nekada branio Igor Štimac poveo je u 6. minuti iz kaznenog udarca preko Waghorna, a 15 minuta nakon toga Bilić je bio prisiljen napraviti i prvu zamjenu nakon što se ozlijedio nekadašnji engleski reprezentativac i branič Arsenala Kieran Gibbs.
Dvije minute prije kraja prvog poluvremena Derby jer mogao povećati svoju prednost, ali je ovoga puta Waghorn promašio kazneni udarac.
U drugom poluvremenu gosti su se probudili, a za njihove napore nagrađeni su u 84. minuti kada WBA stiže do poravnanja.
U glavnoj ulozi je Filip Krovinović koji izvrsnom loptom u priliku šalje Matheusa Pereiru. 23-godišnje napravio je lažnjak nakon kojeg ga domaći branič ruši na travnjak, a glavni sudac utakmice Gavin Ward nema druge opcije nego pokazati na bijelu točku.
S 11 metara precizan je bio Kenneth Zokore pa je tako WBA uspio ostati neporažen i nakon petog kola.
U 88. minuti Slaven Bilić je ušao u povijest kao prvi trener koji je dobio dva žuta kartona te tako zaradio isključenje.
Filip Krovinović odigrao je svih 90 minuta u dresu WBA, a kao i u prethodnim utakmicama Slaven Bilić postavio ga je na mjesto ofenzivnog veznjaka.
U sljedećem kolu WBA na domaćem terenu ugošćuje Blackburn koji se nakon četiri odigrana kola nalazi na sredini tablice sa dvije pobjede i dva poraza.
(foto:reuters)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Kriket
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.