Bilbao nastavio pozitivan niz, Celta iznenadila Villarreal

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 24.11.19. | 21:10

Kodro srušio bivši klub.

Odigrano su četiri utakmice 14. kola španjolske La Lige.

Athletic Bilbao je slavio na gostovanju protiv Osasune rezultatom 1:2. Poveli su gosti u 21. minuti golom Williamsa, koji je sjajno iskoristio proigravanje Sanceta za 0:1. Domaćini su stigli do izjednačenja u 76. minuti golom Chimyja Avila, da bi pobjedu gostima donio bivši igrač Kodro u 79. minuti.

Alaves je slavio na gostujućem terenu u Eibaru protiv istoimenog domaćina rezultatom 0:2. Dvostruki strijelac za vrijedna tri boda bio je Joselu u 85. i 91. minuti.

Espanyol je remizirao protiv Getafea rezultatom 1:1. gosti su poveli golom Mata u 3. minuta, no u 45. minuti ga poništava Wu Lei.

Celta je napravila veliko iznenađenje i slavila u gostima protiv Villarreala rezultatom 1:3. nakon siromašnog prvog poluvremena u drugom se otvorilo te smo vidjeli čak četiri pogotka. Poveli su gosti u 54. minuti golom Sista, no domaćini se vraćaju u 59. minuti golom Chukwuezea. Slavlje gostima donio je Aspas s dva pogotka u smiraju utakmice, prvo u 79. minuti da bi pobjedu potvrdio golom u 94. minuti.