Barcelona u samo sedam minuta torpedirala Žutu podmornicu

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 20.10.22. | 22:52

Dva pogotka zabio je MVP utakmice Robert Lewandowski

Proteklih dana su španjolski mediji pisali o velikom nezadovoljstvu čelnika Barcelona na račun Xavija i igara momčadi, pa je cijela stvar otišla toliko daleko da su na gornjim etažama Camp Noua čak i razgovarali o njegovoj potencijalnoj zamjeni.

No, onda je stigla ova utakmica s Villarrealom u kojoj su Katalonci torpedirali Žutu podmornicu i s 3:0 ovjerili pobjedu.

Barcelona s pobjedničkim navikama vratila trima pogocima u samo sedam minuta razmaka, između 31. i 38. minute.

Prva dva pogotka zabio je MVP utakmice Robert Lewandowski – za prvi mu je asistirao Alba, a za drugi Gavi. Treći gol djelo je Ansua Fatija koji je spretno zabio u suparničku mrežu.

U drugom dijelu je katalonski sastav dignuo nogu s gasa, dok je gostujući sastav, demoraliziran prednošću iz prvog dijela, bio suviše jalov u svojim napadačkim pokušajima.

Na koncu je Barcelona zabilježila 68 posto posjeda lopte, 16 udaraca prema vratima i 672 točna dodavanja.

Barça se, dakle, nakon tek jedne pobjede u protekla četiri susreta malo zaliječila rane, a Xavi si kupio potrebnog mira.

Nakon uvjerljivog poraza u El Clasicu, pa i blijedih rezultata u Ligi prvaka, tako nešto mu je sigurno potrebno.