Atletico nastavlja dominaciju protiv Athletica

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 26.10.19. | 22:51

Baski su postali prave mušterije Rojiblancosa, čak 15 utakmica u nizu bez punog plijena.

Odigrane su tri utakmice 10. kola španjolske La Lige.

Atletico Madrid je na Wanda Metropolitano svladao Athletic Bilbao rezultatom 2:0. U prvom poluvremenu smo gledali izjednačen dvoboj u kojem su i jedni i drugi opasno prijetili. No, domaćin je u 29. minuti golom Saula došao do vodstva 1:0. Correa je sjajno ušao u kazneni prostor te se driblinzima pokušao riješiti obrambenih igrača, međutim lopta mu bježi, ali dolazi do Saula, koji je posprema iza Simona. Zaprijetili su gosti nakon gola, posebno preko Raula Garcije, no na odmor se otišlo minimalnom prednošću domaćina.

Prvu veliku priliku u drugom dijelu imali su gosti preko Muniaina, no njegov udarac je završio pored gola. Samo minutu poslije šok za Bilbao, Morata je iskoristio dodavanje Correa te zabio za pokazat će se konačnih 2:0.

U 83. minuti veliku je priliku imao Atletico, kad je Costa dobio loptu u prostor, alui Simon izlazi s vrata i na nekih 30-tak metara ruši napadača, no sudac mu za takav start daje samo žuti karton.

Leganes – Mallorca 1:0

Valladolid – Eibar 2:0