REUTERS/Sergey Pivovarov

Atiemwen zabio za pobjedu Omonije, remi Legije obilježio euro-pogodak Juranovića (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 19.08.21. | 21:00

U prva tri susreta Europske lige, čak 13 pogodaka

Završena su prva tri večerašnja dvoboja kvalifikacija za Europsku ligu. Hrvatski nogometaši ni bivši HNL-ovci nisu igrali jedino u susretu danskog Randersa i Galatasarayja, koji je završio rezultatom 1:1.

Ciparska Omonia na domaćem je terenu dočekala Antwerpen iz Belgije. Bivši napadač Dinama Iyayi Atiemwen u igru je ušao u 73. minuti pri vodstvu njegove momčadi od 3:2. Pobjedu je zapečatio upravo Nigerijac pogotkom iz kaznenog udarca, kojeg je sam i izborio, u 84. minuti dvoboja.

Pogodak Atiemwena pogledajte OVDJE.

Dvoboj Slavije iz Praga i poljske Legije okončan je bez pobjednika, na kraju je bilo 2:2. Josip Juranović za ekipu iz Varšave igrao je od prve minute i postao autorom poteza utakmice. Naime, pri rezultatu 1:1 u 37. minuti, Česi su zaspali u njihovoj polovici, lopta je nakon izbijanja Juranoviću stigla na centar, bivši kapetan Hajduka potegnuo dobrih 30-ak metara i snažno zabio u desne rašlje Slavijina gola.

Pogodak Juranovića pogledajte OVDJE.

Europska liga, kvalifikacije:

Omonia - Antwerpen 4:2 (Loizou 43' 56', Kakoulis 49', Atiemwen 84'/Benson 26', Miyoshi 62')

Randers - Galatasaray 1:1 (Lauenborg 54'/Akturkoglu 26')

Slavia Prag - Legia 2:2 (Bah 33', Masopust 45+3'/Emreli 20', Juranović 37')