
Amerikanci pohvatali konce, Chelsea sjajno poslovao ovog ljeta
Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 21.08.25. | 12:03
Kad se zaradi od prodaje igrača pribroji i nagrada od sto milijuna eura za osvajanje Svjetskog klupskog prvenstva, onda je Chelsea već sada 70 milijuna eura u plusu
Uprava Chelseaja ima puno razloga za zadovoljstvo na početku nove nogometne sezone. Četvrtim mjestom u Premiershipu izborili su Ligu prvaka, a onda su sve iznenadili osvojivši premijerno izdanje Svjetskog klupskog prvenstva sa 32 ekipe, koje je održano ovog ljeta u SAD-u.
Klub sa Stamford Bridgea u finalu je pobijedio europskog prvaka PSG sa 3-0. Trijumf na Svjetskom klupskom prvenstvu donio je londonskom klubu zaradu od sto milijuna eura. Također, brazilski centarfor Joao Pedro (23), koji se je sa aerodroma pridružio ekipi, pokazao je da će biti veliko pojačanje. Na turniru u SAD-u je postigao tri pogotka.
Pedro je bio najskuplje pojačanje Chelseaja ovog ljeta, za njega su Brightonu platili 63 milijuna eura odštete. Skupo ih je koštao i engleski krilni nogometaš Jamie Gittens (21), koji je došao iz Borussije Dortmund za 56 milijuna eura. Za devet igračkih pojačanja koja su stigla ovog ljeta "Bluesi" su platili 320 milijuna eura. Samo je Liverpool potrošio više na pojačanja, 340 milijuna eura.
No, Chelsea nije samo trošio, bio je vrlo uspješan i u prodaji igrača. Prodao je 11 nogometaša za ukupan iznos od 290 milijuna eura. Najviše je zaradio od prodaje krilnog napadača Nonija Maduekea gradskom rivalu Arsenalu (56 milijuna eura), te na portugalskom napadaču Joaou Felixu, kojeg je kupio saudijski Al Nassr za 50 milijuna.
Kad se zaradi od prodaje igrača pribroji i nagrada od sto milijuna eura za osvajanje Svjetskog klupskog prvenstva, onda je Chelsea već sada 70 milijuna eura u plusu.
"Bluesi" bi do kraja prijelaznog roka mogli još zaraditi od prodaje igrača. Trener Enzo Maresca ne računa na petoricu nogometaša i oni treniraju odvojeno, u tzv. "bomb squadu", a to su napadači Nicolas Jackson, Christopher Nkunku i Raheem Sterling, te braniči Ben Chilwell i Axel Disasi.
(Hina)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
LOL
Stolni Tenis
Kriket
Counter Strike
Dota
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.