REUTERS/Eloisa Lopez

Litva nadigrala razočarane Slovence, za peto mjesto igra protiv Latvije

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 07.09.23. | 16:42

Litavsku momčad predvodio je Jonas Valančijunas s 24 poena i 12 skokova

Poraz od Kanade u četvrtfinalu ipak je ostavio preveliku udubinu u samopouzdanju Slovenaca, koji su u razigravanju za petog do osmog mjesta na Mundobasketu, posrnuli i protiv Litve, rezultatom 100-84.

Već od prve četvrtine su Litavci bili raspoloženiji protivnik i nakon uvodnih deset minuta odjurili na 12 razlike (33-21) i do kraja utakmice se više nisu osvrtali.

Litavsku momčad predvodio je Jonas Valančijunas s 24 poena i 12 skokova, Ignas Brazdeikis ubacio je 15 poena, a Mindaugas Kuzminskas i David Sirvidis po 14 poena.

U slovenskoj momčadi najefikasniji je bio Luka Dončić s 29 poena i šest skokova. Aleksej Nikolić dodao je 14 poena, Mike Tobey 13, a Zoran Dragić 12 poena.

Litva će u subotu u utakmici za peto mjesto igrati protiv Latvije, koja je ranije danas svladala Italiju sa 87-82. Slovenija će protiv Italije igrati za sedmo mjesto.