
Cibona namučila Partizan u prvom dijelu, imala i plus 15 pa onda uvjerljivo stradala u Štark Areni
Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 14.10.23. | 22:32
Igrači Jakše Vulića dobro su se predstavili u Beogradu.
Igrala je Cibona sjajno preko 23 minute, držala prednost u Štark Areni, imala i plus 15, a onda se Partizan uozbiljio i u razmaku od samo četiri minute rezultatski se odlijepio i na kraju upisao pobjedu 96-67.
Ali, igračima Jakše Vulića treba skinuti kapu na trudu i igri na oba kraja parketa – prvo ime Cibone bio je Jakov Mustapić koji je u prvom poluvremenu imao pravu šutersku kliniku, pogodio je uvodne četiri trice i tjerao Željka Obradovića na ljutite minute odmora.
Prvi puta se lice ponajboljeg europskog trenera zacrvenilo već nakon dvije minute igre, kada su Vukovi poveli sa sa 7-2, pa je popularni Žoc u svom karakterističnom stilu podijelio par toplih riječi i natjerao svoje igrače na ozbiljniji angažman od tog revijalnog u kojem su igrali u tom trenutku košarkaši Crno-bijelih.
Nije, međutim, previše pomoglo – Stein je lijepo pogodio skok šut s istekom vremena za 9-2.
Kada je Mustapić ubacio svoju treću tricu u prvoj dionici i to s istekom vremena, gledatelji u Štark Areni su morali dobro protrljati oči kako bi se uvjerili da na koncu uvodnog dijela na semaforu stoji Partizan 16, Cibona 25.
I u drugoj dionici je Cibona igrala u visokom ritmu, Mustapić je stigao do svoje četvrte trice za 18-31 Vukova, a slabom igrom u posljednjem dijelu prvog poluvremena, Cibona je ipak pokvarila dojam sjajne igre u prvih 20 minuta i ponijela na veliki odmor ipak premalu prednost (42-36) s obzirom na prikazano.
A onda je na parket u drugom dijelu izašao puno čvršći i žešći Partizan i u samo tri minute pretvorio 36-44 u vodstvo 46-45 i nakon toga se Obradovićeva momčad više nije osvrtala. Ubacio je trener beogradskog sastava i Puntera, Nunnally je nastavio trpati, a Cibona se više nije mogla nositi s kvalitetom višestruku skupljeg, euroligaškog protivnika.
Na koncu je Partizan ovjerio uvjerljivu pobjedu rezultatom 96-67.
Kod Cibone su najviše zabili Majcunić 21 poen i Mustapić 17, dok su pobjednički sastav predvodili Nunnaly sa 17 i Korpivica s 14 poena.
ABA liga, 3. kolo
Petak, 13. listopada
Zadar – Mornar 92-57
Subota, 14. listopada
Cedevita Olimpija – Split 97-68
Igokea – Studentski centar 91-82
Budućnost - Krka 82-69
Partizan – Cibona, 96-67
Nedjelja, 15. listopada
Borac – Crvena zvezda
Ponedjeljak, 16. listopada
FMP – Mega, 20.00
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.