Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Zubac sjajan u pobjedi Clippersa, Holmgren i SGA-a pomeli Jazzere, Šarić i Šamanić nastupili

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 21.03.24. | 08:45

Hrvatski centar imao je čak četiri ukradene lopte...

Los Angeles Clippersi Ivice Zubca su sinoć na gostovanju sa 116-103 pobijedili Portland Trail Blazerse a hrvatski je košarkaš u 23:57 minuta na terenu ubacio 14 poena (šut iz igre 7/9), uz devet skokova, dvije asistencije, dvije blokade i četiri ukradene lopte!

Paul George ubacio je 27 koševa, a Kawhi Leonard 24 za Clipperse, dok je James Harden dodao 19 poena i 14 asistencija.

Kod Portlanda najbolji je bio Scoot Henderson koji je zabio 18 koševa, a novak Kris Murray dodao je rekord karijere od 17 koševa za Portland, koji je doživio četvrti poraz zaredom.

Golden State Warriorsi Darija Šarića su u San Franciscu s visokih 137-116 bili bolji od Memphis Grizzliesa.

Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Jonathan Kuminga s 26 koševa. Golden State je na kraju druge četvrtijne imao prednost od deset koševa, da bi je na početku treće povećao na čak 22-0 što je bilo nefostižno za Memphis.

Dario Šarić je odigrao 5:13 minuta za Golden State, ali je upisao svega jedan skok.

Klay Thompson ubacio je 23 s klupe, Andrew Wiggins ubacio se s 22 poena, a Stephen Curry 14 u samo 24 minute, pomažući Warriorsima da prekinu niz od tri poraza na domaćem terenu.

Oklahoma City Thunder su na svom terenu sa 119-107 nadigrali Utah Jazz Luke Šamanića, a do pobjede ih je s 35 ubačaja predvodio rookie Chet Holmgren.

Ovo je treća pobjeda u nizu za Oklahmu koja ju je pomaknula na prvo mjesto Zapadne konferencije. Holmgren je zabio 18 koševa u zadnjoj četvrtini kada se Thunder odvojio nadigravši Jazz 37-27. Shai Gilgeous-Alexander je dodao 31 koš, sedam asistencija i četiri ukradene lopte za Oklahomu.

Collin Sexton je predvodio Utah s 25 poena.Šamanić je na terenu proveo 4:07 minuta, ali bez učinka.