Luka Stanzl/PIXSELL

Zadar uvjerljiv protiv Cibone, Split ubacio 113 poena Boscu

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 15.04.24. | 20:46

Favoriti se spremaju za doigravanje.

Košarkaši Zadra i Splita ostvarili su uvjerljive pobjede u prvim susretima 31. kola košarkaške Premijer lige. Zadar je u dvorani II Doma sportova pobijedio Cibonu sa 92-70, dok je Split na Gripama porazio Bosco sa 113-62.

Prouči cjelokupnu ponudu za košarku na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Vodeći Zadar nije imao previše problema protiv "ranjene" Cibone koja je na raspolaganju imala svega nekoliko seniora, dok su ostatak momčadi činili juniori. Zadar je ovom pobjedom stigao na milimetar od pozicije broj jedan koja u doigravanju donosi prednost domaćeg terena. Naime, do kraja Zadrane očekuju domaći susreti sa Splitom i posljednjeplasiranim Boscom. Jedna pobjeda u ta dva susreta bila bi dovoljna za startnu jedinicu.

Gosti su već nakon prve četvrtine vodili sa 13 razlike (21-8), u drugoj dionici Zadar je stigao na +20 (32-12), no "Vukovi" su pokazali zube smanjivši na svega pet koševa zaostatka (28-33). Na poluvrijeme se otišlo sa 37-30, međutim Zadar je treću dionicu dobio s velikih 35-15, pa je na ulazu u zadnju imao 27 razlike (72-45). Na koncu je završilo 92-70. Zadar su do pobjede predvodili Patrik Jambrović sa 20 koševa i šest skokova, Petar Vujačić sa 14 i Dario Drežnjak sa 12 koševa. Kod Cibone najefikasniji je bio Ivan Perasović sa 31 košem.

U drugom susretu Split je deklasirao Bosco sa 113-62. "Žuti" su u prvoj četvrtini poveli sa 30-7 i bilo je upitno tek s koliko će razlike na koncu slaviti. Na poluvremenu su imali +26 (55-29), u trećoj velikih 47 razlike (93-46), a na koncu je završilo sa 51 košem razlike.

Split su do pobjede predvodili Jerod Shorter Shannon sa 16 koševa, te Derek James Funderburk, Lovre Runjić i Ante Perkušić sa po 15 koševa. Kod Bosca su najefikasniji bili Matej Akrep sa 20 i Bruno Bubalo sa 12 koševa.

U utorak je dan odmora, a u srijedu na parket izlaze Dubrovnik i Alkar te Dinamo i Dubrava. U četvrtak će se odigrati posljednje dvije utakmice kola. Cedevita Junior dočekuje DepoLink Škrljevo, a Šibenka Zabok.

Na ljestvici vodi Zadar sa 60 bodova, Split ima 56, dok je Cibona treća sa 53 boda.