VIDEO Zubac ubacio tri poena u pobjedi Clippersa, a Šarić ostao bez koša u uvjerljivoj pobjedi GSW-a, najefikasniji bio - Luka Šamanić

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 07.03.24. | 08:04

Mladi Turski centar ponovno je bio briljantan...

Dario Šarić igrao je nešto više od četiri minute u 125-90 pobjedi Golden State Warriorsa nad Milwaukee Bucksima. Šarić nije ubacio koš (nije uputio niti šut), a zabilježio je dvije asistencije, skok i blokadu. Warriorsi su odigrali sjajnu momčadsku utakmicu, imali su petoricu igrača s dvocifrenim učinkom, a najbolji je bio Stephen Curry koji je bacio 28 uz osam skokova i pet asistencija.

Nešto bolju minutažu (14.46) i učinak (3p, 5s, a) od Šarića zabilježio je Ivica Zubac u 122-116 pobjedi Los Angeles Clippersa nad Houston Rocketsima. Kawhi Leonard predvodio je goste s 28 poena, sedam asistencija, pest skokova, a veliku pomoć imao je u Paulu Georgeu i Jamesu Hardenu koji su ubacili svaki po 21 (George je dodao 7 skokova, a Harden 7 asista).

No, najbolji individualni učinak večeri ostvario je sjajni turski centar Alperen Sengun - ubacio je 23 poena, uz 19 skokova, 14 asistencija i dvije ukradene lopte. Sengun je preksinoć briljirao protiv Spursa, kada je zabio 45 poena uz 16 skokova, 5 blokada i tri asista, a sada je zabilježio još jednu 'all-starovsku' utakmicu.

Zanimljivo je bilo u dvoboju između Los Angeles Lakersa i Sacramento Kingsa. Gosti su slavili sa 130-120, a ključni igrači 'Kraljeva' bili su De'Aaron Fox (44p, 4s, 4a, 2bl) i Domantas Sabonis (16p, 19s, 14a, 2ul), a King James je predvodio Lakerse s 31 poenom, 13 asista, pet skokova i ukradenom loptom.

Utah Jazz doživio je poraz na svom terenu, sa 119-117 su ih nadigrali Chicago Bullsi koje je predvodio DeMar DeRozan s 29 poena. DeRozan je zabio i slobodna bacanja devet sekundi do kraja koja su osigurala pobjedu Chicagu.

Collin Sexton je imao dva slobodna bacanja deset sekundi prije kraja koja je realizirao i približio Utah na jedan poen zaostatka. Ispred klupe Bullsa došlo je do naguravanja između pomoćnika Bullsa Chrisa Fleminga i Johna Collinsa iz Jazza koji su kažnjeni tehničkim greškama. Igrač s klupe Chicaga Torrey Craig također je kažnjen tehničkom greškom, a sve je rezultiralo jednim slobodnim bacanjem Jordana Clarksona koji je izjednačio rezultat na 117-117 s 9,3 do kraja. Nakon toga je DeRozan, koji je fauliran prije svađe, pogodio oba slobodna bacanja za prednost Bullsa od dva poena. Utah je zatim imala dvije prilike, ali su Clarkson i Sexton promašili pokušaje za tri poena u zadnjim sekundama.

Coby White završio je s 25 koševa, a Nikola Vučević ukupno je upisao 23 koša i 12 skokova za Bullse. Collins je predvodio Utah s 25 poena i 13 skokova te dodao dvije blokade. Sexton je ubacio 24 poena i sedam asistencija. Šamanić je odigrao 19:29 minuta za Utah, zabio je sedam koševa (šut iz igre 3/9, trice 1/4) pridodavši tome tri skoka i jednu asistenciju.

Utah je 11. u Zapadnoj konferenciji (25-30), dok je Chicago deveti na Istoku s omjerom pobjeda i poraza 30-32.