Sime Zelic/PIXSELL

VIDEO Zadar pljeskom dočekao trenera Partizana, jednu od najvećih košarkaških legendi ovog prostora

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 17.04.23. | 22:39

Scene koje su ganule mnoge

Košarkaši Zadra nisu uspjeli zaustaviti Partizan, najbolju momčad ABA lige, u dvoboju posljednjeg 26. kola momčad iz Beograda je slavila u Zadru 88-78 (24-15, 25-15, 15-25, 24-23), ali prije same utakmice mnogi su se oduševili načinom na koji je dočekan trener Partizana u Zadru. Naime, legenarnog Željka Obradovića je publika pozdravila velikim pljeskom, a on je uzvratio naklonom i pokazao koliko mu to znači.

Video te scene pogledajte OVDJE.

Dodajmo da je od samog početka Partizan, koji će ove sezone igrati četvrtfinale Eurolige protiv madridskog Reala, preuzeo kontrolu rezultata. Brzo se rezultatski odvojio od Zadra, na prijelazu između prve dvije četvrtine stvorio je dvoznamenkastu prednost, a potom otišao i na 20-ak razlike. Zadrani su odlično odigrali treću četvrtinu. Taj su dio igre dobili 25-15, a još su opasnije prijetili u uvodnom dijelu posljednje dionice. No, do kraja nisu uspjeli ugroziti najbolju momčad ABA lige koja je na kraju slavila 88-78.

Kod Zadra je prvi strijelac bio Juan Davis koji je ubacio 22 poena, a tome je dodao osam skokova. Luka Božić je odigrao odlično te je ubacio 13 poena uz 13 skokova i devet asistencija. Partizan su do pobjede vodili James Nunnally s 18 koševa te Kevin Punter koji je ubacio 15.

Na vrhu ljestvice je Partizan s omjerom 23-2. Slijedi Crvena zvezda s 20-3 te Budućnost s 18-7 i Cedevita Olimpija sa 17-8. Zadar je trenutačno sedmi s omjerom 11-15, dok je Split na devetom mjestu te ima 10 pobjeda i 15 poraza. (hina/eg)