D. Ross Cameron-USA TODAY Sports

VIDEO Warriorsi produžili niz, Šarić 13

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 23.12.23. | 08:15

Noćas je odigrano šest utakmica NBA lige

Golden State Warriorsi pobijedili su Washington Wizardse sa 129-118 (28-25, 35-36, 38-22, 28-35), čime su produljili pobjednički niz na četiri utakmice.

Stephen Curry zabio je 30 poena i dodao sedam asistencija, četiri skoka i blokadu za Warriorse, koji su nakon lošeg ulaska u sezonu sada na omjeru pobjeda i poraza 14/14. Washington je na 5/23.

Najbolji igrač Golden Statea postigao je pritom osam trica iz 13 pokušaja, a nije ni igrao u četvrtoj četvrtini. Jonathan Kuminga ubacio je 22, Klay Thompson 20 koševa, a hrvatski košarkaš Dario Šarić je za 20 minuta na parketu ostvario 13 poena, tri skoka i asistenciju.

Kod Wizardsa je Jonathan Poole u svom povratku na dobro poznat parket ubacio 25, no imao je samo 33 posto šuta te još slabijih 3/12 za tricu.

Na poluvremenu je bilo samo dva koša razlike, no Warriorsi su potopili goste s 11 trica u drugom dijelu.

Sažetak utakmice pogledajte OVDJE (Arenasport).

Miami Heat je kod kuće sa 122-113 svladao Atlanta Hawkse,a predvodio ih je Tyler Herro s 30 koševa od čega je sedam trica. Duncan Robinson dodao je 27 koševa, od čega 21 u zadnjoj četvrtini. Jaime Jaquez Jr. upisao je 19 poena za Miami, a Bam Adebayo 18. Kod Hawksa je najbolji bio Trae Young sa 30 koševa i 13 asistencija.

Sacramento Kingsi su također na svom terenu sa 120-105 nadigrali Phoenix Sunse, a Domantas Sabonis je svojoj momčadi pomoao triple-double učinkom. Utakmicu je završio sa 28 poena, 12 asistencija i 11 skokova.

De'Aaron Fox je dodao 23 poena, sedam asistencija, šest skokova i tri ukradene lopte, a Keegan Murray je ubacio 21 koš za pobjedu Sacramenta.

Kevin Durant je bio najbolji pojedinac poražene momčadi sa 28 ubačaja i sedam skokova, dok je Devin Booker dodao 24 poena i sedam asistencija.

Philadelphia 76ers su sa 121-111 svladali gostujuće Toronto Raptorse, a do pobjede su ih vodili Tyrese Maxey i Tobias Harris sa po 33 koša i Joel Embiid sa 31 ubačajem. Maxey je učinku od 33 koša dodao 10 asistencija, a Harris osam skokova i sedam asistencija za pobjedu nad domaćinom Philadelphiom nad Torontom. Za Embiida ovo je bila 13. uzastopna utakmica u kojoj je postigao najmanje 30 pogodaka i ugrabio 10 skokova.

Pascal Siakam predvodio je Raptorse s 31 poenom, Jakob Poeltl dodao je 19, a Gary Trent Jr. 17. OG Anunoby i Scottie Barnes ubacili su po 12.

Denver Nuggets su sa 122-117 bili bolji od Brooklyn Netsa, a prevodio ih je Jamal Murray s 32 poena i devet asistencija.

Nikola Jokić je dodao double-double učinak, svoj 25. u sezoni, s 31 poenom, 11 skokova i sedam asistencija. Aaron Gordon dodao je 18, a Michael Porter Jr. 15 koševa za šestu pobjedu Nuggetsa u sedam utakmica. Kod Netsa najbolji je bio Cam Thomas sa 23 koša, a Cameron Johnson je dodao 17.

Houston Rockets su kod kuće sa 122-96 nadigrali Dallas Maverickse, a Alperen Sengun je upisao svoj osmi double-double u sezoni s 22 poena i 15 skokova. Jabari Smith Jr. dodao je 21 poen za Rocketse, koji su vodili sa čak 38 poena na putu do svoje 12. pobjede u 14 utakmica u Toyota Centeru. Kod Mavericksa, koji su bili bez Luke Dončića, Tim Hardaway Jr. je ubacio ​​16 koševa.