Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports

VIDEO Šarić vrlo dobar u pobjedi protiv Indiane, Curry zabio 11 trica

Vrijeme Čitanja: 5min | pet. 09.02.24. | 08:30

Odigrano je devet utakmica u NBA ligi

Košarkaši Golden Statea upisali su treću pobjedu u nizu, u noći s četvrtka na petak po srednjeeuropskom vremenu, svladali su u gostima Indianu 131-109.

Izuzetno raspucani bili su igrači oba kluba u prvoj četvrtini koja je završila uz vodstvo gostujućeg sastava 45-34. Bila je to prednost koju su gosti iz San Francisca sačuvali do kraja. Dodatno su je povećali u trećoj dionici kada su pobjegli na 20 poena razlike čime su prelomili susret.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić s klupe je za Golden State odigrao 17 i pol minuta te je postigao 11 poena uz sedam skokova, tri asistencije i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao 4-6 uz 2-3 za tri poena i 1-1 s linije slobodnih bacanja.

Uvjerljivo najbolji u redovima Golden Statea bio je Stephen Curry koji je postigao 42 poena uz sjajnih 11-16 za tri poena. Ukupno je Curry imao šut 15-22. Jonathan Kuminga je za goste ubacio 18 koševa.

Kod Indiane je najbolji bio Pascal Siakam koji je postigao 16 poena te je imao osam skokova, dok je Myles Turner ubacio 15 uz sedam skokova.

Indiana je s omjerom 29-24 na šestom mjestu Istočne konferencije, dok Golden State ima 24 pobjede i 25 poraza te je tek na 11. mjestu Zapadne konferencije.

Luka Dončić odigrao je novu sjajnu utakmicu i učinkom od 39 poena, osam skokova i 11 asistencija predvodio je Dallas Maverickse do 122-108 pobjede protiv New York Knicksa u Madison Square Gardenu, za koje Bojan Bogdanović nije nastupio nakon što je jučer popodne objavljena razmjena u kojoj je postao novi stanovnik Velike jabuke.

Od ostalih utakmica, izdvojimo pobjedu Denver Nuggetsa kod LA LAkersa sa 114-106. Domaća momčad nijednom nije bila u vodstvu, dok je Denver početkom treće četvrtine imao i 15 koševa prednosti. Lakersi su uspjeli u zadnjoj četvrtini u tri navrata uspjeli izjednačiti, a posljednji put tricom Austina Reavesa za 104-104 na 2:18 minuta do kraja. No, Jamal Murray i Michael Porter Jr. su ubacili po pet poena svaki za seriju 10-0 gostiju kojom su zapečatili pobjedu.

Murray je s 29 poena, 11 asistencija i sedam skokova bio ponajbolji igrač u pobjedničkoj momčadi u kojoj je Nikoli Jokiću jedna asistencija nedostajala za "triple-double" učinak. Završio je dvoboj s 24 poena, 13 skokova i devet asistencija. Porter Jr. je ubacio 27 poena i imao osam skokova u trećoj uzastopnoj pobjedi aktualnih prvaka.

Anthony Davis je s 32 koša i devet skokova bio najbolji strijelac Lakersa za koje je LeBron James ubacio 25 poena uz devet skokova i sedam asistencija.

Derbi sjevera, dvoboj Bucksa i Timberwolvesa u Milwaukeeju, trebao je biti poslastica večeri, a pretvoren je u jednosmjernu ulicu koja je momčad iz Minnesote odvela do uvjerljive pobjede. Bucksi su bili konkurentni do sredine druge četvrtine. Kad su Timberwolvesi došli do 10 poena prednosti, otpor domaće momčadi je nestao.

Anthony Edwards je predvodio goste s 26 poena i devet asistencija. Karl-Anthony Towns je ubacio 19 poena, Mike Conley je dodao 18 poena uz devet asistencija, a Rudy Gobert je spojio 16 poena i 11 skokova.

U petom porazu Bucksa u posljednjih šest utakmica, otkako je na mjesto glavnog trenera došao Doc Rivers, strijelce je predvodio AJ Green s 27 poena. Jae Crowder je ubacio 21 poen, a Giannis Antetokounmpo je završio sa 17 poena, sedam asistencija i samo tri skoka. Domaća momčad je bila bez ozlijeđenih Damiana Lillarda i Khrisa Middletona.

Poraze Milwaukeeja i New Yorka iskoristio je Cleveland, koji se pobjedom 118-95 na gostovanju u Brooklynu učvrstio na drugom mjestu u Istočnoj konferenciji. Cavaliersima je ovo bila osma uzastopna pobjeda te 16. u posljednjih 17 utakmica, a osigurali su je serijom 21-0 na početku drugog poluvremena.

Donovan Mitchell je s 27 poena bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi. Darius Garland je ubacio 14 poena uz sedam asistencija, Evan Mobley je spojio 14 poena i 12 skokova, dok je Jarrett Allen uz 14 poena imao 10 skokova. Netsi su imali samo devetoricu igrača na raspolaganju, a predvodio ih je Mikal Bridges s 26 poena.

Jerami Grant je sinoć ostvario učinak karijere postigavši 49 poena, ali su njegovi Portland Trail Blazersi pred svojim navijačima poraženi od Detroit Pistonsa sa 128-122 u produžetku, iako su u trećoj četvrtini imali prednost od 23 poena. Najlošiju momčad NBA lige do pobjede je predvodio Jalen Duren s 27 koševa i osobnim rekordom od 22 skoka. Jaden Ivey je za pobjednike ubacio 26, a Cade Cunningham 23 poena.

Pucački su iznimno raspoloženi bili igrači Phoenixa koji su kao domaćini svladali Utah Jazz sa 129-115. Sunsi su imali 59,1% šuta iz igre, a pogodili su 14 trica iz 29 pokušaja. Predvodio ih je Kevin Durant s 31 ubačajem, osam skokova i sedam asistencija. Bradley Beal je ubacio 30 poena i imao sedam asistencija. Lauri Markkanen je s 22 poena bio najbolji strijelac gostujuće momčadi. John Collins je imao 21 poen i 14 skokova, a Collin Sexton je spojio 19 poena i osam asistencija.

Drugu domaću pobjedu u devet sinoćnjih dvoboja ostvario je Orlando koji je sa 127-111 bio bolji od San Antonija. Franz Wagner je za pobjednike ubacio 34 poena i predvodio šestoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom. Jalen Suggs je dodao 17 poena, a Paolo Banchero 16 za četvrtu pobjedu Magica u posljednjih pet nastupa. Devin Vassell je s 30 poena bio najbolji strijelac Spursa, a sve ih je ubacio u drugom poluvremenu Victor Wembanyama je dodao 15 poena za goste.

NBA rezultati:

Indiana - Golden State 109-131 (Dario Šarić za Golden State 18 minuta - 11 poena, sedam skokova, tri asistencije i dvije izgubljene lopte, šut iz igre 4-6, tri poena 2-3, s linije slobodnih bacanja 1-1)

Orlando - San Antonio 127-111

Brooklyn - Cleveland 95-118

New York - Dallas 108-122 (Bojan Bogdanović nije nastupio za New York)

Memphis - Chicago 110-118

Milwaukee - Minnesota 105-129

Phoenix - Utah 129-115 (Luka Šamanić za Utah 2 minute - bez učinka)

LA Lakers - Denver 106-114

Portland - Detroit 122-128 (produžetak)