John Jones-USA TODAY Sports

VIDEO Šarić sjajan, Zubac solidan u novim porazima, Maxey s 50 poena natjerao navijače Sixersa da zaborave Hardena

Vrijeme Čitanja: 3min | pon. 13.11.23. | 08:01

Odigrano je novih 12 utakmica u NBA ligi

Košarkaši Los Angeles Clippersa pretrpjeli su peti uzastopni poraz u NBA ligi, a četvrti nakon angažiranja Jamesa Hardena izgubivši na svom terenu od Memphis Grizzliesa sa 101-105.

Clippersi su gotovo čitavim tijekom susreta bili u zaostatku, početkom četvrte četvrtine Grizzliesi su imali i 14 poena prednosti, ali minutu i pol prije kraja bilo je 98-98. Ipak, samu završnicu bolje su odigrali Grizzliesi i upisali svoju te drugu pobjedu u sezoni.

Desmond Bane sa 27 i Marcus Smart sa 17 poena predvodili su Grizzliese, dok su Paul George sa 26 i Norman Powell sa 20 ubačaja predvodili Clipperse.

Hrvatski reprezentativni centar u sastavu Clippersa Ivica Zubac je za 23:29 minuta provedenih na terenu ubacio šest poena (šut za dva 2-4, slobodna bacanja 2-2) uz šest skokova, a sistenciju i osvojenu loptu. Clippersi su pali na omjer pobjeda i poraza 3-6, dok su Grizzliesi na 2-8.

Dario Šarić bio je sjajan i ostvario double-double učinak od 11 poena, 10 skokova te po jednu asistenciju i ukradenu loptu za 27 minuta na parketu, ali njegovi Golden State Warriorsi poraženi su od Minnesota Timberwolvesa sa 116-110. Nije im pomoglo niti 38 poena Curryja, odnosno 16 Thompsona jer su gostii mali šest dvocifrenih igrača, a prednjačio je Anthony Edwards sa 33 poena, uključujući i poster zakucavanje preko našeg Šarića.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti novu briljantnu partiju Tyresea Maxeya, koji je poslovično eksplodirao odlaskom Jamesa Hardena iz Philadelphije i glavni je razlog zašto se popularnog Brade više nitko ne sjeća. U pobjedi protiv Indiane od 137-126, Maxey je ubacio 50 poena uz fantastičnih 20/32 iz igre. čemu je dodao sedam skokova, pet asistencija, tri blokade i samo dvije izgubljene lopte. Joel Embiid dodao je 37 poena, uzeo 13 skokova i podijelio sedam asistencija, dok je kod Pacersa briljirao Tyrese Haliburton s 25 poena i čak 17 asistencija.

Sjajan je bio i Nikola Jokić s novim triple-double učinkom od 36 poena, 21 skoka i 11 asistencija, ali njegov Denver poražen je kod Houstona sa 107-104. Rocketsima je ovo šesta uzastopna pobjeda i najugodnije su iznenađenje lige, a predvodio ih je Fred VanVleet s 26 poena, odnosno Alperen Sengun s 23 poena. (I.M.)

Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 110-116

LA Clippers - Memphis Grizzlies 101-105

New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks 124-136

New York Knicks - Charlotte Hornets 129-107

Brooklyn Nets - Washington Wizards 102-94

Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 137-126

Chicago Bulls - Detroit Pistons 119-108

Houston Rockets - Denver Nuggets 107-104