Rick Osentoski-USA TODAY Sports

VIDEO Plodna individualna večer za Hrvate - Bogdanović ubacio 22, Šarić 13, Zubac 10 uz 9 skokova, igro i Šamanić

Vrijeme Čitanja: 4min | čet. 07.12.23. | 08:48

SInoć je odigrano 11 utakmica NBA lihge, a u njih četiri zaigrali su hratski košarkaši...

Nakon što je u ovosezonskom debiju i prvoj utakmici nakon gotovo devet mjeseci odsustva Bojan Bogdanović ubacio 22 poena, sinoć je u novom 102-116 domaćem porazu Detroit Pistonsa od Memphis Grizzliesa ponovno ubacio 22 poena uz sjajan all-rounderski učinak od sedam astencija, četiri skoka i tri ukradene lopte. No, najlošija momčad lige upisala je 18. poraz u nizu i trenutno su na omjeru 2-19. Ključnu rolu u pobjedi Grizzliesa imao je Desmond Bane koji je ubacio 49 poena uz osam asistencija, šest skokova, dvije blokade i ukradenu loptu.

Uspješnu individualnu, ali i rezultatsku večer imali su Ivica Zubaci i Dario Šarić. Zubac je u 111-102 pobjedi Los Angeles Clippersa protiv prvaka Denver Nuggetsa ubacio 10 poena uz devet skokova, dvije ukradene lopte i blokadu. Time je hrvatski centar (donekle) neutralizirao Nikolu Jokića koji je ostvario novi, deveti ovosezonski triple double (22p, 15s, 10a), ali uz šut od 9-32! Murray je zabio 23 poena igrajući tek drugi put u posljednjih 15 utakmica zbog ozljeda tetive i gležnja. Najbolji pojedinac Clippersa bio je Paul George sa 25 poena i osam skokova, a James Harden dodao je 20 poena i 11 asistencija. Kawhi Leonard je ubacio 17 za Clipperse.

Dario Šarić je pak u nešto manje od 20 minuta provedenih na parketu u 110-106 pobjedi Golden State Warriorsa protiv Portland Trail Blazersa ubacio 13 poena uz šest skokova, a najbolji Warrior na utakmici bio je Stephen Curry s 31 poenom i 5 skokova, od čega je 22 zabio u drugom poluvremenu. Osim toga, zabio je tricu za pobjedu 10 sekundi do kraja. Draymondu Greenu je nedostajala asistencija da večer završi s triple-doubleom. Zabio je deset poena, ugrabio isto toliko skokova i upisao devet asistencija. U svojoj prvoj utakmici nakon što je pretrpio puknuće ligamenta desnog palca prve večeri, Anfernee Simons ubacio je 28 poena, a Shaedon Sharpe je dodao 26 poena za Trail Blazerse.

A sedam minuta u teškom 97-147 porazu Utah Jazza protiv Dallas Mavericksa dobio je i Luka Šamanić. Zabio je dva poena uz šut 1-5 i tome pridodao jedan skok. Luka Dončić bio je fenomenalan, u samo tri četvrtine na terenu zabio je 40 uz 11 asistencija i 10 skokova i ostvario novi triple-double. Kyrie Irving dodao je 26 poenaza Dallas koji je imao prednost od čak 52 poena na utakmici. Tim Hardaway Jr. zabio je 17 poena, a Derrick Jones Jr. dodao je 12 za Maverickse. To je bio drugi najteži u povijesti Jazza. Franšiza je 14. ožujka 1979. izgubila sa 56 razlike (158-102) od Milwaukee Bucksa, a s također 50 razlike (118-68) kod Dallasa 14. studenog 2018.

No, najbolju individualnu partiju večeri pripisuje Joel Embiid koji je zbacio 50 poena uz 13 skokova, sedam asistencija, ukradenu loptu i blokadu. Prošlosezonski MVP predvodio je Sixerse u 131-126 pobjedi u Washingtonu kod Wizardsa. (G/HIna)