Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

VIDEO Novi ‘double-double’ Zubca i to prvacima s Jokićem

Vrijeme Čitanja: 4min | pet. 05.04.24. | 08:45

Gosti su imali i zadnjih pet sekundi za pobjedu, no najbolji igrač utakmice Nikola Jokić je promašio tricu

Košarkaši Los Angeles Clippersa pobijedili su aktualne NBA prvake Denver Nuggetse sa 102-100 uz 14 koševa i 15 skokova hrvatskog centra Ivice Zubca. Bio je to okršaj s vrha ljestvice Zapadne konferencije, Denver je drugi (53/24), a Clippersi četvrti (48/28).

Prouči cjelokupnu ponudu za NBA na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Gosti su bolje ušli u susret, poveli su 5-0, 16-4, pa 25-8, a na koncu su dobili prvu dionicu sa 11 razlike (31-20). Clippersi su proradili u drugoj dionici i veliki zaostatak su do konca poluvremena pretvorili u vodstvo 53-49. U trećoj četvrtini imali su i +13 (70-57), vodili su i cijelu posljednju četvrtinu, no Denver se 1:46 minute prije kraja primaknuo na svega koš minusa (98-97).

U twitu ispod kako Zubac zakucava preko Jokića:

U samoj završnici ključne koševe za Clipperse je zabio naš Ivica Zubac koji je 1:27 minuta prije kraja realizirao dva bacanja, a minutu prije kraja još dva za 102-97. Jokić je tricom smanjio na 102-100, a u zadnjih 56 sekunde više niej bilo koševca. Clippersi su promašili dva napada, baš kao i Denver. Gosti su imali i zadnjih pet sekundi za pobjedu, no najbolji igrač utakmice Nikola Jokić je promašio tricu.

Zubac je završio susret sa 14 koševa i 15 skokova uz asistenciju i ukradenu loptu. Najefikasniji kod Clippersa bio je Paul George sa 28 koševa, dok je James Harden dodao 20 koševa, šest skokova i osam asistencija. Harden je time ušao u društvo Oscara Robertsona, LeBrona Jamesa i Russella Westbrooka, jedinih igrača u povijesti NBA lige s najmanje 25.000 koševa, 7.000 asistencija i 6.000 skokova.

"Sve u svemu, bila je to dobra pobjeda za nas. Prvu četvrtinu nismo odigrali dobro, ali nismo paničarili. U nastavku smo zaigrali daleko bolju obranu," kazao je Harden za ESPN.

U redovima aktualnog prvaka ponovo je najbolji bio Jokić koji je upisao 36 koševa, 17 skokova i 10 asistencija za 24. triple-double ove sezone. Aaron Gordon je dodao 18 koševa, šest skokova i sedam asistencija.

Uspješni su bili i New York Knicksi koji su porazili Sacramento Kingse sa 120-109 i sa skorom 45/31 drže peto mjesto na Istoku.

Kingsi su nakon prve četvrtine vodili sa čak 15 razlike (35-20), na otvaranju druge imali su i velikih + 21 (46-25), ali su na poluvrijeme otišli sa 60-52. Domaćin je u trećoj četvrtini uspio izjednačiti, a potom u posljednjoj dionci ‘pobjeći’ na 16 razlike (119-103). Na koncu je završilo sa +11.

"Počeli smo sporo, ali smo se na kraju probudili i ostvarili pobjedu," kazao je Jalen Brunson sa 35 poena i 11 asistencija prvo ime pobjedničkog sastava. Josh Hart je dodao 31 koš, devet skokova i osam asistencija, dok je Donte DiVincenzo zabio 21 koš. Bojan Bogdanović je za Knickse za 12 minuta postigao 12 koševa uz šut 5-7 iz igre, pri čemu je trice gađao 2-3.

"Dečki su igrali vrlo nesebično. Bila je to velika rupa iz koje se trebalo izvući, ali pronašli smo način da pobijedimo," dodao je trener Knicksa Tom Thibodeau.

De'Aaron Fox je upisao 29 poena, sedam skokova i sedam asistencija za Kingse, koji su propustili priliku izjednačiti se s New Orleansom i Phoenixom na šestom mjestu Zapada. Keegan Murray ubacio je 18 poena, a Domantas Sabonis je završio sa 17 koševa, 11 skokova i sedam asistencija.

Golden State Warriorsi su na gostovanju pobijedili Houston Rocketse sa 133-110 produživši pobjednički niz na šest susreta.

Warriorsi, koji su na 10. mjestu Zapadne konferencije, vodili su cijeli susret. Na poluvremenu su imali +15 (65-50), u trećoj četvrtini i 20 razlike (89-69), a na koncu su slavili sa +23.

"Znamo da možemo biti efikasni protiv većine momčladi, ali večeras je obrana bila ključna," kazao je Steph Curry koji je ubacio 29 koševa uz šest skokova i šest asistencija. Klay Thompson je također zabio 29 koševa, dok je ‘rookie’ Trayce Jackson-Davis postigao je rekord karijere od 20 koševa. Dario Šarić nije nastupio za Warriorse.

Na suprotnoj strani Jabari Smith Jr. je postigao 24 koša, a Cam Whitmore je dodao 17 koševa.