Reuters
Reuters

VIDEO Ja Morant zaigrao nakon 25 utakmica suspenzije, Curry odveo GSW do pobjede, Šarić jako dobar u malo vremena na parketu

Vrijeme Čitanja: 3min | sri. 20.12.23. | 08:28

Bucksi su pak razbili San Antonio, a Giannis je ostvario triple-double učinak u kojem je imao više skokova i asistencija od poena!

Jako je zanimljivo bilo na NBA parketima u noći s utorka na srijedu. Događaj dana svakako je bio povratak Ja Moranta, ponajboljeg playmakera lige i franšiznog igrača Memphisa koji se odradio suspenziju od 25 utakmica te je sada ponovno u mogućnosti pomoći svojoj momčadi.

Prouči cjelokupnu ponudu za košarku na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

I ne da je pomogao, Ja je u povratničkoj utakmici – oduševio! Osim što je zabio 34 poena za Grizzliese u ogledu protiv Nole (115-113), Ja je sa zvukom sirene ubacio jedan floater kojim je Memphis došao do velike i važne pobjede u gostima.

"Radio sam naporno za ovo, čovječe. Nisam odigrao utakmicu osam mjeseci. Imao sam dovoljno vremena. Prošao sam kroz dosta teških dana. Košarka je moja ljubav, volim je i na mene ima terapeutsko djelovanje. Uzbuđen sam jer sam se vratio", rekao je Ja Morant nakon utakmice.

Derbi dana bio je ogled GSW-a i Boston Celticsa. Nakon 48 minuta na semaforu je stajalo 121-121, da bi onda nakon produžetaka Ratnici slavili rezultatom 132-126. Prvo ime GSW-a bio je sjajni Steph Curry s 33 poena, dok je Šarić, za svega 15 minuta provedenih na parketu, skupio 11 poena i šest skokova.

Do prilično neočekivanog slavlja stigli su i Portland Trail Blazersi koji su pred 18 tisuća ljudi u svojem Moda Centru svladali Phoenix rezultatom 109-104.

Kevin Durant bio je sjajan kod gostiju, upisao je čak 40 poena, ali to ipak nije bilo dovoljno da njegova momčad pobijedi. Jusuf Nurkić je protiv 'svojih' skupio devet poena i 13 skokova, dok je dobru utakmicu odigrao i Booker koji se zaustavio na 26 poena. No, problem gostiju bila je klupa, a četvorica igrača koji su u nastavku ušli u igru (Gordon, Goodwin, Eubanks, Metu) zajedno su skupili 14 poena, 16 skokovai 8 asistencija.

U redovima pobjedničke momčadi najefikasniji su bili Grant (22) te Simons (23), s tim da jako dobru utakmicu odigrao i Deandre Ayton koji je skupio 16 poena i 15 skokova, od kojih su četiri bila napadačka.

Za kraj, spomenimo i očekivanu pobjedu Bucksa na domaćem parketu protiv Spursa 132-119. Victor Wembanyama nije igrao za goste, dok je kod domaćina najefikasnij bio Damian Lillard s 40 poena. Nesvakidašnju utakmicu odigrao je i Giannis Antetokounmpo koji je stigao do triple-double učinka s 11 poena, 14 skokova i 16 asistencija. Kod gostiju su jako dobri bili Keldon Johnson (28 poena, 12 skokova) te Zach Collins (22 poena, 8 skokova).