Alonzo Adams-USA TODAY

VIDEO Fenomenalni Zubac s 15 poena i 20 skokova vodio Clipperse do pobjede, Celticsi doma imaju 16-0!

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 30.12.23. | 08:29

Hrvatski centar odigrao je svoju najbolju partiju u NBA ligi ove sezone

U noći s petka na subotu, košarkaši LA Clippersa sa 117-106 svladali su Memphis Grizzliese u regularnom dijelu NBA lige. Prvo ime domaće momčadi bio je Ivica Zubac koji je skupio 15 poena, 20 skokova, jednu asistenciju te jednu blokadu u 34 minute provedene na parketu, dok je u redovima poražene momčadi predvodnik bio Ja Morant s 19 poena i 10 asistencija.

Zanimljivo, čak sedmorica Clippersa utakmicu su zaključili s dvoznamenkastim brojem poena, a posebno su se istaknuli prvi strijelac Paul George (23 poena, 7 skokova) te James Harden (16 poena, 13 asistencija).

Inače, za Zupca je ovo bio peti double-double učinak u posljednjih sedam utakmica.

Od ostalih utakmica najzanimljivija je bila ona između Bostona i Toronta u kojoj su Celticsi teškom mukom izborili 120-118 pobjedu. Kod gostiju su sjajni bili Siakam (27 poena, pet skokova, pet asistencija) te Barnes (30 poena, 10 skokova), ali su kod domaćina ipak predobri, opet, bili Brown (31 poen, 10 skokova) te White (21 poen, sedam asistencija). Celticsi u ovom ogledu nisu imali Tatuma i Porzingisa, ali su svejedno uspjeli slaviti protiv kanadske momčadi koja je u posljednjoj minuti utakmice u jednom trenutku izjednačila, ali na kraju ipak nisu uspjeli kreirati iznenađenje u TD Gardenu.

A baš je TD Garden utvrda Celticsa. Naime, ovo u 16 ovosezonskih utakmica na domaćem parketu, Celticsi su upisali – 16 pobjeda!