Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

VIDEO Double-double Zubca u nevjerojatnom preokretu Clippersa, Bogdanović ubacio 15 u važnoj pobjedni Knicksa

Vrijeme Čitanja: 5min | pon. 08.04.24. | 08:26

Uzbudljiva večer u NBA ligi.

Još jednu sjajnu večer zabilježio je Ivica Zubac u dresu LA Clippersa koji su s tijesnih 120-118 upisali važnu pobjedu u borbi za doigravanje. Hrvatski centar na parketu je proveo 27 minuta u kojima je ubacio 14 poena uz 11 skokova i asistenciju. Ipak, ključni čovjek Clippersa bio je Paul George koji je zabio 39 uz 11 skokova, sedam asistencija, blokadu i ukradenu loptu. George je čak 23 od svojih 39 koševa u posljednjoj četvrtini. Clippersi su stigli do slavlja premda su nadoknadili zaostatak od 26 poena za treću najveću povratničku pobjedu u povijesti franšize.

Prouči cjelokupnu ponudu za košarku na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

"Ove situacije nisu idealne, ali lijepo je kada se suočimo s ovim izazovima. Drugo poluvrijeme je bilo posebno, "iskopali" smo pobjedu," rekao je George za ESPN. "Mislim da je presudila volja za pobjedom," dodao je.

Kawhija Leonarda sinoć nije bilo na parketu, a George je imao podršku u Jamesu Hardenu koji je zbacio 22 uz po pet skokova i asistencija.

Bio je to susret u kojem su gosti vodili veći dio utakmice. Na startu drugog poluvremena imali su 21 razlike (80-59), a početkom treće i velikih +26 (89-63). Clippersi su se vratili u život serijom 18-3, 1:15 prije kraja utakmice su uspjeli izjednačiti (115-115), a 46 sekundi prije kraja susreta i povesti 118-115.

Nakon što su gosti izjednačili na 118-118, Paul George je sedam sekundi prije kraja zabio za 120-118, a potom u idućem napadu blokirao Dariusa Garlanda za 50. pobjedu Clippersa ove sezone s kojom drže četvrto mjesto na Zapadu, dok su Cavsi peti na Istoku sa skorom 46-33.

George je na koncu zaključio susret sa 39 koševa, 11 skokova i sedam asistencija. James Harden je dodao 22 koša, a Terence Mann 14 koševa. Kod Cavsa najefikasniji su bili Garland sa 28 koševa i osam asistencija, Evan Mobley sa 20 koševa i šest skokova, te Max Strus sa 20 koševa i devet asistencija.

"Imali smo veliku priliku, ali u drugom poluvremenu se nismo uspjevali izboriti za prave šuteve," rekao je trener Cavsa JB Bickerstaff.

Pobjedu je ostvario i Bojan Bogdanović sa svojim NY Knicksima koji su slavili na gostovanju kod jednog od favorita Istoka Milwaukee Bucksa sa 122-109. Ovom pobjedom NY Knicksi približili su se Bucksima na samo pobjedu zaostatka i do kraja redovnog dijela sezone vodit će se grčevita borba za drugu poziciju između nekoliko momčadi.

I u ovom susretu smo vidjeli obrat. Bucksi su u trećoj četvrtini imali deset razlike (66-56), međutim gosti su do kraja četvrtine okrenuli rezultat u svoju korist (89-85), a potom u posljednjoj dionici pobjegli na +16. Na koncu je završilo 122-109. Goste je do pobjede predvodio Jalen Brunson sa 43 poena, šest skokova i osam asistencija. Brunson je tako još jednom briljirao protiv Bucksa protiv kojih ove sezone u pet susreta ima prosjek od 37.2 poena.

"Ne znam, lopta protiv njih lakše prolazi kroz obruč," kazao je sa smiješkom.

Donte DiVincenzo je dodao 26 koševa, dok je Bojan Bogdanović za Knickse igrao 17 minuta postigavši 15 koševa uz šut 6-9 iz igre pri čemu je trice gađao 1-1. Kod Bucksa koji su upisali četvrti uzastopni poraz, najefikasniji su bili Giannis Antetokounmpo sa 28 koševa, 15 skokova i osam asistencija, Bobby Portis sa 24 koša, te Damian Lillard sa 23 koša i šest asistencija. Bucksi su drugi na Istoku (47-31), a Knicki četvrti (46-32).

Nažalost, u San Franciscu se nije dogodio hrvatski duel, budući da Dario Šarić nije nastupio u 118-110 pobjedi Golden State Warriorsa protiv Utah Jazza za koje je Luka Šamanić dobio pet minuta, bez postignutog koša. Warriorse je do pobjede predvodio Klay Thompson s 32 poena, pet skokova i četiri asistencije. Domaćin je već nakon prve četvrtine imao 13 razlike (41-28) i u nastavku susreta pobjeda Warriorsa nije dolazila u pitanje. Utah su predvodili Johnny Juzang sa 27 i Keyonte George sa 25 Poena.

Fantastična utakmica s dva produžetka odigrana je u San Antoniju u kojoj su Spursi izgubili od Philadelphije 76ersa sa 126-133. Goste je do pobjede predvodio Tyrese Maxey s učinkom karijere od 52 poena, sedam asistencija, pet skokova i dvije ukradene lopte, a fantastičnu partiju na suprotnoj strani zabilježio je Rookie Victor Vembanyama s 33 poena (od čega pet pogođenih trica), 18 skokova, čak sedam blokada i šest asistencija, čime je postao prvi igrač u povijesti NBA lige s takvim učinkom!

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj je pobjeda mogla na obje strane. Gosti su devet sekundi prije kraja susreta poveli 109-108 tricom Nicolasa Batuma, no 2.1 sekunde prije kraja je tricom uzvratio Julian Champagnie za vodstvom Spursa 111-109. Činilo se kako će domaćini slaviti, no Tyrese Maxey je 0.2 sekunde prije kraja izjednačio gurnuvši susret u produžetak.

U prvom produžetku Victor Wembanyama je imao šut za pobjedu domaćina, ali je promašio, pa je susret otišao u novi "overtime". U drugom dodatnom periodu gosti su poveli 131-126, a zatim još jednim košem potvrdili slavlje 133-126.

Napomenimo i odličnu predstavu dva Dallasova superstara u 147-136 pobjedi nad Houston Rocketsima i to nakon produžetaka. Luka Dončić ubacio je 37 uz 12 asistencija, devet skokova i dvije ukradene lopte, a Kyrie Irving 48 uz sedam skokova, dvije asistencije i ukradenu loptu. Mavericksi su napravili još jedan korak prema mjestu petog nositelja u doigravanju Zapadne konferencije. Kod Houstona najefikasniji su bili Dillon Brooks sa 29, te Fred VanVlert sa 24 koša i 12 asistencija.