Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

VIDEO Bogdanović dobar protiv bivše momčadi, Boston ispustio 30 poena prednosti, Clippersi u slobodnom padu

Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 26.03.24. | 08:10

Noćas je na NBA parketima odigrano 11 susreta

Od 11 utakmica koje su noćas odigrane u NBA ligi, izdvajamo pobjedu uvjerljivu domaću pobjedu New York Knicksa protiv Detroit Pistonsa. Završilo je 124-99 u dvoboju koji je već u prvoj četvrtini krenuo u smjeru pobjede Knicksa. Nakon prvih 12 minuta imali su 19 poena prednosti i do kraja dvoboja to rutinski održali.

Bojan Bogdanović odigrao je dobru partiju za pobjednike. Protiv bivšeg poslodavca ubacio je 13 poena za 18 minuta, a Knickse je predvodio briljantni Donte DiVincenzo s 40 poena. Kod poraženih, Marcus Sasser zabio je 24 poena.

Vodeća momčad lige - Boston Celticsi - bili su na najboljem putu da ostvare još jednu pobjedu. Gostovali su kod Atlante, vodili su s nevjerojatnih 30 poena razlike već u drugoj četvrtini, ali su do kraja dvoboja sve prosuli. Hawksi su u zadnjoj dionici preuzeli vodstvo i uz nekoliko promjena vodstva, na kraju su sačuvali vrijednu 120-118 pobjedu.

Hawksi su imali šest dvocifrenih igrača, a najviše je zabio De'Andre Hunter - 24 poena. Kod Bostona, Tatum odličan s 37 poena, Brown dobar s 24 ubačaja, ali nedostajao je obrambeni doprinos ozlijeđenog Jruea Holidaya.

Los Angeles Clippersi nastavili su slabu formu u zadnje vrijeme i slobodan pad na ljestvici Zapada. Do prije nekoliko tjedana bili su u najužoj konkurenciji za prvo mjesto konferencije, ali su u zadnjih 10 utakmica upisali čak šest poraza i sljedeći dvoboj dočekat će na 5. mjestu Zapada, uz prijetnju Kingsa i Mavericksa koji su im za petama.

Noćas su Clippersi uvjerljivo poraženi pred svojim navijačima. Bolja je sa 133-116 bila Indiana, a pobjednike je predvodio Pascal Siakam s 31 poenom. Kod poraženih, Ivica Zubac na pragu double-doublea - devet poena i 11 skokova. Duet Paul George - Kawhi Leonard zabio je po 26 poena svaki, no nije bilo dovoljno. Niti blizu.

NBA rezultati, 26. ožujka:

Cleveland Cavaliers - Charlotte Hornets 115-92

Atlanta Hawks - Boston Celtics 120-118

New York Knicks - Detroit Pistons 124-99

(Bojan Bogdanović je odigrao 18:17 minuta za New York, zabio je 13 poena i upisao jednu asistenciju)

Toronto Raptors - Brooklyn Nets 88-96

Chicago Bulls - Washington Wizards 105-107

Houston Rockets - Portland Trail Blazers 110-92

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 104-102

Denver Nuggets - Memphis Grizzlies 128-103

Utah Jazz - Dallas Mavericks 105-115

(Luka Šamanić je odigrao 49 sekundi za Utah, bez učinka)

Sacramento Kings - Philadelphia 76ers 108-96

LA Clippers - Indiana Pacers 116133

(Ivica Zubac je odigrao 24:02 minute za Clipperse, zabio je devet poena i upisao 11 skokova i dvije asistencije)