Bill Streicher-USA TODAY Sports

VIDEO 22 Bogdanovićeva poena i 6/6 trica u pobjedi Knicksa, double-double Zupca u porazu Clippersa

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 23.02.24. | 08:31

Dario Šarić ostvario je skroman učinak u pobjedi GSW-a.

Tri hrvatska košarkaša sinoć su nastupila u NBA ligi. S parketa je izostao Luka Šamanić koji nije nastupio u 107-105 pobjedi Utah Jazza nad Charlotte Hornetsima. Najbolji je bio Bojan Bogdanović koji je u 24 minute provedene na parketu ubacio 22 poena uz tri ukradene lopte i tri soka u 110-96 gostujućoj pobjedi NY Knicksa kod 'regionalnog' rivala Philadelphije 76ersa. Hrvatski košarkaš bio je najbolji strijelac svoje momčadi, šutirao je 8/13, od čega perfektnih 6/6 za tri poena. "Uvijek je zabavno kada tvoja momčad igra dobro i pobjeđuje", kratko je poručio Babo nakon utakmice.

Jako dobar individualni učinak zabilježio je i Ivica Zubac koji je u 29 minuta provedenih na parketu ostvario double-double učinak od 13 poena, 12 skokova, asistenciju i blokadu! No, Shai Gilgeous-Alexander odigrao je sjajnu partiju i s 31 poenom, osam asistencija, četiri skoka, dvije blokade i ukradenom loptom predvodio Oklahomu do pobjede nad Clippersima.

Dario Šarić ubacio je četiri poena uz skok i asistenciju u 128-110 pobjedi Golden State Warriorsa nad Los Angeles Lakersima koji su zaigrali bez LeBrona Jamesa. Junak dvoboja bio je Stephen Curry s 32 poena, osam asistencija, tri ukradene lopte i skokom. Na suprotnoj strani odličan je bio Anthony Davis s 27 poena, 15 skokova, tri blokade i asistencijom, ali bez pomoći King Jamesa, Lakersi nisu mogli do pobjede.

Najbolje učinke večeri ostvarila su dva 'regionalna' superstara. Luka Dončić ubacio je 41 uz 11 asistencija, devet skokova i tri ukradene lopte u 123-113 pobjedi Dallas Mavericksa nad Phoenix Sunsima, a Nikola Jokić zabilježio je novi triple-double (21p, 19s, 15a, ul) u 130-110 pobjedi Denvera nad Washington Wizardsima.