Kamil Krzaczynski-USA TODAY Sports

Svestrana partija Šarića u pobjedi Warriorsa protiv Bullsa

Vrijeme Čitanja: 4min | sub. 13.01.24. | 09:42

Od Hrvata noćas nije igrao samo Bojan Bogdanović

Kapetan hrvatske košarkaške reprezentacije Dario Šarić odigrao je svestranu utakmicu za Golden State Warriorse u 140-131 gostujućoj pobjedi protiv Chicago Bullsa, on je za 28:11 minuta provedenih na terenu ubacio 12 koševa uz sedam skokova, šest asistencija te dvije osvojene lopte.

Prouči cjelokupnu ponudu za NBA na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Šarić je za 12 poena potrošio tek šest šutova iz igre, pogodio je dvije od tri kako dvice tako i trice, dok je s linije slobodnih bacanja pogodio dvije od četiri lopte.

Ključnom se pokazala treća četvrtina koju su Warriorsi dobili sa 48-20 i tako zaostatak 62-75 s poluvremena pretvorili u prednost 110-95 uoči posljednjih 12 minuta kada su uspjeli zadržati vodstvo.

Opet su u redovima višestrukih prvaka briljirali sjajni šuteri Klay Thompson sa 30 i Stephen Curry sa 27 pogodaka, dok je najbolji kod Bullsa bio DeMar DeRozan sa 39 ubačaja.

Warriorsi su i dalje na negativnom omjeru pobjeda i poraza 18-20 te se nalaze na tek 12. mjestu Zapadne konferencije, dok su Bullsi sa 18-22 na devetom mjestu Istoka.

Los Angeles Clippersi nastavili su nizati odlične rezultate te su sve bliže vrhu Zapada, oni su kao gosti svladali oslabljene Memphis Grizzliese sa 128-119, a hrvatski centar Ivica Zubac u taj je uspjeh ugradio šest koševa (šut za dva 2-5, slobodna bacanja 2-2) uz 11 skokova i dvije blokade. Goste su do pobjede vodili Paul George sa 37 i Kawhi Leonard sa 22 pogotka, dok domaćima nije pomoglo 21 ubačaj Jarena Jacksona i 20 poena Xaviera Tillmana.

Clippersi su sa 25-13 četvrti na Zapadu, dok su Grizzliesi sa 14-24 na 13. mjestu Zapada.

Priliku za igru u petak je dobio i Luka Šamanić u dresu Utah Jazza, on je u uvjerljivoj 145-113 domaćoj pobjedi protiv Toronto Raptorsa sudjelovao s četiri ubačaja (šut za dva 1-2, slobodna bacanja 2-2) uz jedan skok za 5:33 minuta provedenih u igri. Najefikasniji kod Jazza bio je Lauri Markkanen sa 22 koša, dok je Pascal Siakam ubacio 27 za Raptorse.

S omjerom 20-20 Utah je trenutačno 10. na Zapadu, odnosno na posljednjem mjestu koje vodi u "play-in", dok je Toronto sa 15-24 na 12. mjestu Istoka.

Bojan Bogdanović zbog ozljede lista propustio je dvoboj Detroit Pistonsa koji su na svom terenu izgubili od Houston Rocketsa sa 110-112. Imali su domaći u posljednjem napadu priliku ostvariti rijetku pobjedu, ali šut za tricu Jadena Iveya iscurio je iz obruča. Alperen Sengun sa 29 i Jalen Green sa 28 ubačaja predvodili su Rocketse koji su sa 19-18 stigli na deveto mjesto Zapada, dok su Kevin Knox i Alec Burks ubacili po 19 poena za Pistonse koji su uvjerljivo zadnji u čitavoj ligi sa 3-36.

Sjajni srpski centar Nikola Jokić ostvario je svoj 12. ovosezonski "triple-double" sa 27 ubačaja, 14 asistencija i 10 skokova u 125-113 domaćoj pobjedi protiv New Orleans Pelicansa kod kojih je Zion Williamson predvodio goste sa 30 pogodaka. Denver je sa 27-13 treći na Zapadu, dok je New Orleans sa 23-16 na diobi šestog mjesta.

Minnesota Timberwolvesi zadržali su vrh Zapada sigurnom 116-93 pobjedom protiv slabašnih Portland Trail Blazersa. Rudy Gobert sa 24 koša i 17 skokova te Karl-Anthony Towns sa 23 poena bili su najbolji kod Wolvesa, dok je igrač s klupe Jabari Walker ubacio 17 za Blazerse.

Minnesota je na vrhu Zapada sa 27-11, pobjedu manje ima drugi Oklahoma City Thunder, dok je Portland sa 10-28 na 14. mjestu Zapada.

Zanimljivo je bilo u Miamiju gdje je domaći Heat u lokalnom derbiju svladao Orlando Magic sa 99-96. Oba su sastava bila prilično oslabljena u ovom važnom dvoboju, prije njega su i jedni i drugi bili na omjeru 21-16, Heat je igrao bez Butlera, Lowryja i Herra, a Magic bez Isaaca, Cartera i Franza Wagnera. Heat je poveo 97-96 ubačajem Bama Adebaya 20 sekundi prije kraja, potom Paolo Banchero nije uspio uzvratiti iako je imao dva pokušaja da bi Haywood Highsmith s pogođena dva slobodna bacanja odveo domaće do 99-96 osam sekundi prije isteka vremena. U posljednjem napadu na utakmici Bancherov pokušaj trice za produžetak nije bio precizan.

Duncan Robinson sa 23 koša i Bam Adebayo sa 21 penom i 11 skokova predvodili su Heat, dok 25 ubačaja Paola Banchera nije bilo dovoljno za Magic.