Što se događa u Chicagu? Novi trener tek stigao, a igrači se već pobunili protiv njega
Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 10.12.18. | 08:52
Sve nakon katastrofalnog poraza od Bostona.
Čudna situacija događa se u Chicagu. Bullsi su s omjerom 6-21 trenutno najgora momčad Istoka, uprava je smijenila trenera Freda Hoiberga, a nakon toga je došao najteži poraz u povijesti kluba – 77:133 u srazu s Bostonom.
Nakon te utakmice, u kojoj je pitanje pobjednika riješeno u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 35:17, došlo je do pobune u svlačionici. Dio igrača zamjerio je novom treneru Jimu Boylenu što je u toj utakmici starterima i najboljim igračima dao malu minutažu. S njima na parketu, smatraju igrači, možda se moglo izbjeći poniženje od strane Celticsa, a nezadovoljstvo je išlo do te granice da je dio igrača razmišljao o štrajku, odnosno nedolasku na trening.
Američki mediji javljaju kako su igrači Chicaga na svojim grupama na društvenim mrežama dogovarali oko opstrukcije treninga, ali su štrajk spriječili Robin Lopez i Lauri Markkanen. Umjesto štrajka, igrači su održali zatvoreni sastanak na kojem nije bio dozvoljen ulazak trenerima ni bilo kome drugom iz kluba, a informacije koje su dobili mediji javljaju kako su na sastanku najglasniji bili Zach LaVine i Justin Holiday. Nakon internog sastanka, igrači su se našli s Boylenom te mu predočili svoje stavove.
„Ovaj sastanak nam je bio potreban. Još uvijek učimo jedni o drugima, igrači još uvijek uče što ja želim da rade. Bio im je šok nakon promjene trenera i sada se svi trebamo prilagoditi“, izjavio je trener Bullsa.
Ono što je jasno u cijeloj priči je da Boylen ima dosta drukčiji stil od Hoiberga. Bivši trener Chicaga je imao dobar, gotovo prisan odnos s igračima dok je Boylen agresivniji, oštriji te uvijek spreman na konfrontacija.
(Foto: Reuters)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Kriket
Ragbi
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.