Sime Zelic/PIXSELL

Splićani utišali Višnjik za prvi trijumf ove sezone

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 28.10.22. | 22:21

U napetoj završnici Zadranima su presudila pogođena slobodna bacanja Shannona Shortera i nekoliko izgubljenih lopti

Košarkaši Splita ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni ABA lige svladavši u dvoboju 5. kola u dvorani Krešimira Ćosića domaći Zadar sa 76:74 (18:21, 13:16, 21:17, 24:20).

Favorizirani Zadrani su pred svojim navijačima djelovali kao bolja momčad u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali šest koševa prednosti (37-31). Kad su serijom 7-0 otvorili treću dionicu i došli do najvećih +13 (44-31), činilo se da će momčad Srđana Subotića doživjeti i peti poraz.

No, Splićani se nisu predavali i već su do kraja treće četvrtine uspjeli uhvatiti priključak sa domaćinom (54-52). Momčad Danijela Jusupa je u 33. minuti još uvijek imala opipljivu prednost od sedam koševa (63-56), ali Split je za dvije i pol minute serijom 9-0 došao do prvog vodstva (63-65) još od 17. minute.

U napetoj završnici Zadranima su presudila pogođena slobodna bacanja Shannona Shortera i nekoliko izgubljenih lopti. Zadar je imao posljednji napad na utakmici pri vodstvu Splita 76-74, ali pokušaj Sanija Čampare za tricu nije bio precizan.

Shorter je sa 22 koša i devet skokova bio najbolji igrač Splita, a pratio ga je Dominik Mavra sa 20 poena i sedam asistencija. Zadar je predvodio Luka Božić sa 24 koša, 11 skokova i pet asistencija. Juan Davis je ubacio 13, a Marko Ramljak 11 poena.

U ranijoj utakmici 5. kola Cibona je u Zagrebu svladala čačanski Borac sa 87:85 i trenutačno se nalazi na drugom mjestu s osam bodova, koliko ih ima i trećeplasirani Zadar. Osam bodova ima i vodeći Partizan, ali uz utakmicu manje. Split je sa šest bodova sa začelja privremeno skočio na deveto mjesto.