Luka Stanzl/PIXSELL

Šibenka i Dinamo uvjerljivi

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 15.10.22. | 20:11

U nedjelju od 18 sati igraju Cedevita Junior - Cibona i Zabok - Alkar

Košarkaši Šibenke svladali su u gostima Goricu 100:77 (22:24, 33:17, 22:10, 23:26), u ogledu 3. kola prvenstva Hrvatske, dok je Dinamo kao domaćin bio bolji od Bosca 107:89 (25:19, 26:25, 30:22, 26:23).

Šibenčanima je ovo bila druga utakmica u sezoni i druga pobjeda, a Goricu su slomili sjajnom igrom u drugoj četvrtini koju su dobili 33:17. Potom su u nastavku jednostavno održavali prednost, otišli i na preko 20 poena prednosti te na kraju pobijedili s +23.

Šibenku su do novog slavlja vodili Pavao Paić i Antonio Klarin koji su ubacili po 19 poena, s tim da je Paić tome dodao osam skokova i sedam asistencija. Kod Gorice je najbolji bio Dino Cinac s 18 koševa.

Dinamo je u trećem nastupu došao do druge pobjede. U prvom poluvremenu držao je stalnu prednost od sedam-osam poena, dok je u nastavku pobjegao na dvoznamenkasti plus i na kraju slavio s 18 koševa razlike.

Sjajno je za Dinamo odigrao Ivan Novačić koji je ubacio 33 poena, dok je Hrvoje Garafolić dodao 21 uz 12 skokova. Kod Bosca su po 16 dali Petar Babić i Luka Krajnović.

Na ljestvici vodi Split s učinkom 3-0. Po 2-1 imaju Zadar, Dinamo i Furnir, dok Šibenka ima 2-0.

U nedjelju od 18 sati igraju Cedevita Junior - Cibona i Zabok - Alkar.