Sanjin Strukic/PIXSELL
Sanjin Strukic/PIXSELL

Sesar za Germanijak: „Ovako teška situacija mi je pogonsko gorivo“

Vrijeme Čitanja: 3min | sri. 14.05.25. | 08:05

Strateg Cibone najavljuje četvrtfinalnu rundu doigravanja protiv Kvarnera

Cibona igra još jednu, pa, 'ajmo to nazvati živopisnu sezonu. Smjenjivali su se treneri, mijenjao se igrački kadar, rušili negativni rekordi, dok je jedina konstanta bio kronični nedostatak novca. Ukratko, pod Tornjem ništa novog.


Cibona - Kvarner

Cjelokupnu ponudu za prvu utakmicu četvrtfinala doigravanja Premijer lige košarkaša koja se igra u srijedu 14. svibnja u 20.45 sati u Draženovu domu pogledajte ovdje:

(1.35) Cibona (14.5) Kvarner (3.25)

ODIGRAJ ODMAH!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

U takvom raspoloženju Vukovi kreću u doigravanje, ovog puta s povijesno slabog četvrtog mjesta, a protivnik će biti Kvarner. Tim povodom nazvali smo Josipa Sesara da nam prokomentira osnovni dio sezone, ali i da najavi playoff u kojem Cibona, unatoč renomeu, ne djeluje baš kao sigurni pick za prolazak u finale.  

 „Kada sam dobio poziv za povratak u Cibonu, nisam puno dvojio. Znao sam da stanje nije sjajno, iako sam, moram priznati, mislio kako je igrački kadar puno bolji nego što je bio. I tu ne smatram da igrači nisu dobri, već da nisu kompatibilni. U selekciji se dovelo previše igrača za iste pozicije i onda je jako teško složiti momčad“, govori Sesar, pa nastavlja:

„Puno veći problem je što nismo imali vremena za treninge, zatim se nadovežu ozljede pa kada se dva igrača vrate iz povrede, onda se druga dva, zbog velikog opterećenja, ozlijede i tako u krug. Razgovarao sam s igračima, psihički su umorni, došli su do toga da ne vjeruju u sebe i da mogu završiti utakmicu. Imaš dva igrača koji bi trebali voditi momčad – Krešo Radovčić i Filip Bundović. Bunda je stalno ozlijeđen otkako sam ovdje, ne znam da li je odradio deset treninga kako treba, a Krešo se taman vratio iz ozljede, trebalo ga je dozirati i sada se opet ozlijedio i pitanje je hoće li uopće biti spreman za polufinale. Vuković vuče ozljedu tetivu mjesec i pol dana, ali igra jer je jedina petica. Rikić se sada polako vraća iz ozljede, Majcunić je imao ozljedu zadnje lože…“

Je li vam ovo najzahtjevnija sezona otkako ste trener?

„Sigurno da je ovo i meni velika škola, zahtjevna je i teška situacija, ali meni je to pogonsko gorivo. Naravno da bih volio da je sve sjajno, ali najlakše je odustati. Ovo je preveliki klub, bez obzira na situaciju i uz Split, to je sigurno naš najveći košarkaški klub. Ništa se ne događa preko noći, nadam se da ćemo isplivati i da će se to dogoditi u dogledno vrijeme. Klub je u financijskim problemima i to je moralo doći na naplatu, a to se dogodilo ove sezone i to se ogleda u rezultatima. No ako je cijena da imamo jednu ili dvije lošije sezone, a klub se oporavi, onda je to najmanja šteta“.

Kakvo je sada stanje u momčadi, jeste li radili na psihološkom planu?

„Imali smo zajedničke sastanke, i zajednički ručak koji je potencirao direktor kluba (Tomislav Šerić nap.a.), ali na kraju krajeva ostaje parket i ono što moramo odraditi. Ne mogu reći da se igrači ne trude, ne dolaze oni samo odraditi, ali nezgodna je situacija“, veli Sesar, pa pojašnjava situaciju s Bornom Katanovićem.

„On je imao preko 90 utakmica ove sezone, kada se zbroje utakmice za juniore, seniore i Bosco. On nema treninga, njemu to kronično nedostaje pa je i on zbunjen što treba igrati kod svih tih trenera i selekcija. Strah me da će mu se za dvije, tri godine tražiti ova ili ona mana, pa normalno da će ih imati kada ih nema vremena korigirati. Ostanem li u Ciboni, inzistirat ću da se to promijeni“.


Cibona - Kvarner

Cjelokupnu ponudu za prvu utakmicu četvrtfinala doigravanja Premijer lige košarkaša koja se igra u srijedu 14. svibnja u 20.45 sati u Draženovu domu pogledajte ovdje:

(1.35) Cibona (14.5) Kvarner (3.25)

ODIGRAJ ODMAH!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

Čeka vas Kvarner, dosta nezgodan match-up u četvrtfinalu…

„Imamo prednost domaćeg parketa, da smo zdravi rekao bih da nemamo problema, ali imamo puno ozlijeđenih i vidjet ćemo kako će teći serija. Kvarner igra jako dobru sezonu – Paolo Marinelli i Marjan Čakarun su srce i duše te momčadi, a trener Ante Nazor im je dao prave uloge i nastojat ćemo se što bolje pripremiti za njih“.

Pogled prema cilju, kome ide uloga favorita?

„Abaligaši sada više nemaju sedam utakmica u dva tjedna pa se sada i Zadar i Split mogu podići u formi. Prošli su ovaj period neokrznuti ozljedama i sigurno da su oni prvi favoriti. No i Cedevita igra dobru košarku, kao i Dinamo, iako u Dinamu imaju problema s ozljdama i sve u svemu bit će zanimljivo. Ali Zadar i Split su ipak prvi pickovi“.


Premijer liga košarkaša, ¼ finale


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.


Tagovi

Premijer liga košarkašaCibonaJosip SesarKK Kvarner

Ostale Vijesti