Senzacija u Zaboku: Pao Split, opijen pobjedom nad Partizanom!

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 08.02.24. | 19:46

Žuti su se u završnici uspjeli primaknuti na samo četiri koša minusa, ali ponestalo im je vremena za preokret

Košarkaši Zaboka upisali su veliku pobjedu u dvoboju 21. kola hrvatskog prvenstva. Na domaćem terenu svladali su Split s 88-82 (21-24, 30-12, 19-20, 18-26).

Prouči cjelokupnu ponudu za košarku na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Samo tri dana nakon velike pobjede kod Partizana, košarkaši Splita gostovali su u domaćoj Premijer ligi kod Zaboka i upisali poraz od puno raspoloženijeg suparnika.

Ova utakmica gotovo da je bila preslika dvoboja Partizana i Splita. Ovoga puta su Žuti bili u ulozi momčadi koja je jača, a Zabočani u položaju autsajdera koji je odigrao na svom maksimumu i zasluženo slavio 88-82.

Nakon što je Split prvu četvrtinu dobio s 24-21, u drugoj je Zabok ubacio čak 30 poena, a primio samo 12 te je na poluvremenu imao 15 koševa prednosti (51-36). Nastavak dvoboja nije donio promjenu po pitanju vodstva domaće momčadi.

Split se u završnici uspio jako primaknuti i doći na samo četiri koša minusa (82-78). Više od toga nije išlo, a nedostajalo je i vremena.

Zabok, kojem je ovo deseta pobjeda sezone, predvodio je Nick Neal sa 17 poena i sedam asistencija, dok je Antonio Črnjević dodao 16 poena i osam skokova.

Najbolji je kod Splita bio Toni Perković s 22 poena, dok je James Funderburk dodao 17 poena i šest skokova.

Split je ostao prvi s omjerom 18/3, dok je Zabok šesti s 10/11.(G)