SAD pobijedio Venezuelu sa 'samo' 44 koša razlike, Francuzi bolji od Kine

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 09.08.16. | 09:13

Američki Dream Team ni u drugoj utakmici nije dopustio nikakvo iznenađenje.

Venezuela se držala četvrtinu i pol. Nakon prvih 10 minuta rezultat je bio 18:18, trebalo je Amerikancima još nekoliko minuta da bi se zahuktali, a onda su krenuli te vrlo brzo došli na 20 koševa razlike te bez većih muka završili utakmicu s rezultatom 113:69.

Najviše je koševa dao Paul George (20 uz 4 skoka), a dvoznamenkasti su bili i Jimmy Butler (17k), Kevin Durant (16k, 5a), DeAndre Jordan (14k, 9s) i Carmelo Anthony (14k). Kod Venezuele John Cox 19 koševa, a Gregory Echenique 18 koševa i 7 skokova.

Francuzi su, nakon poraza od Australije u prvom kolu, s uvjerljivih 88:60 pobijedili Kinu uz 19 koševa Nanda De Cola, 14 poena i 8 asistencija Tonyja Parkera te 11 koševa Thomasa Huertela. Kod Kine opet najbolji Jianlian Yi s 19 koševa, 6 skokova i 4 ukradene lopte.

Ranije je, u prvoj utakmici grupa A, Australija pobijedila Srbiju.