
VIDEO Preokret u finalu: Oklahoma na jednu pobjedu od NBA naslova
Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 17.06.25. | 08:05
Apsolutni heroj u slavlju Oklahoma Cityja bio je Jalen Williams koji je postigao 40 poena uz četiri asistencije i šest skokova
Košarkaši Oklahoma Cityja pobijedili su na domaćem parketu Indianu 120-109 čime su poveli s 3-2 u finalnoj seriji NBA lige koja se igra na četiri pobjede.
Po prvi puta u finalu Oklahoma City je poveo nakon što je Indiana vodila 1-0 i 2-1. Oklahoma City je došao na korak do NBA naslova, a prvu meč loptu imat će u noći s četvrtka na petak kada se šesta utakmica igra u Indianapolisu. Indiana je po prvi puta u ovosezonskom doigravanju, od Milwaukeeja preko Clevelanda i New Yorka do Oklahoma Cityja, u rezultatskom zaostatku.
Od starta je domaćin zaigrao iznimno agresivnu obranu u kojoj se Indiana nije snašla i tijekom prve četvrtine gosti su imali čak sedam izgubljenih lopti. Nije dugo trebalo Oklahoma Cityju da pobjegne na dvoznamenkastu prednost, nakon šest minuta bilo je 22-12. Na takav način je i završila prva četvrtina, domaći sastav je vodio 32-22.
U istom ritmu je nastavljena utakmica u drugoj dionici. Indiana se i dalje silno napadački mučila i razlika je, istina pomalo, rasla na stranu Oklahoma Citya. Tri minute prije odmora domaćin je poveo 54-38, dok je bilo 59-45 na kraju druge dionice.
U prvoj četvrtini probleme s desnom nogom je osjetio Tyrese Haliburton, najbolji igrač Indiane. Odigrao je 17 minuta u uvodne dvije dionice, ali nije postigao niti jedan poen.
Držala se Indiana u trećoj dionici na minusu od 10 do 15 poena razlike, a onda je odlični TJ McConnell nanizao osam poena za goste i Indiana je tri minute prije kraja treće četvrtine došla do 72-78.
Osam minuta prije kraja, tricom Siakama, Indiana je stigla na 93-95 i to je bilo najviše što su gosti napravili. Oklahoma City je opet ostvario seriju poena, pobjegao na dvoznamenkastu prednost i time osigurao 3-2 u velikom finalu.
Apsolutni heroj u slavlju Oklahoma Cityja bio je Jalen Williams koji je postigao 40 poena uz četiri asistencije i šest skokova. Shai Gilgeous-Alexander je dodao 31 poen uz 10 asistencija, a Luguentz Dort je ubacio 3 od 6 trica čime je i dalje iznad 60 posto za tri poena u finalnoj seriji. Aaron Wiggins je s klupe dodao 14 poena uz pet skokova.
Kod Indiane je Haliburton ostao bez poena iz igre, ubacio je tek četiri slobodna bacanja uz šest asistencija i sedam skokova. Prvo ime gostiju bio je Pascal Siakam s 28 poena, pet asistencija, šest skokova, tri ukradene lopte i dvije blokade. TJ McConnell je završio dvoboj s 18 poena, četiri asistencija i četiri skoka, dok je Aaron Nesmith ubacio 14 poena uz 4-5 za tricu.
NBA finale, peta utakmica:
Oklahoma City - Indiana 120-109 (Oklahoma City je poveo s 3-2 u seriji)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Kriket
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.