Porzingis majstorski odmijenio Dončića, Butler se poigrao s Philom (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 04.02.20. | 08:04

Solidna partija Zubca u pobjedi nad Spursima.

Noćas je diljem SAD-a odigrano deset utakmica najjače košarkaške lige svijeta.

Los Angeles Clippersi su slavili u svom Stamples Centru protiv San Antonio Spursa rezultatom 108:105.

Spursi su sredinom prve četvrtine preuzeli vodstvo, da bi do prvog odmora pobjegli  na dvocifrenu prednost, koju su održavali sve do kraja prvog poluvremena. Već krajem druge četvrtine Clippersi su se lagano počeli vraćati u utakmicu, da bi u trećoj dionici, koju su na kraju dobili 31:19, nadoknadili minus i pretvorili ga u plus. No, gosti se nisu lako dali te su čak tri minute do kraja susreta imali +5, ali tad George, Beverley i Leonard pogađaju svoje napade, dok DerRozan i White promašuju i Clippersi se vraćaju u vodstvo te privode utakmicu na svoj mlin. Leonard s 22 koša i George s 19 su predvodili svoju ekipu do pobjede, dok je na Ivica Zubac za 23 minute na terenu zabio devet koševa i uhvatio osam lopti. Spurse su vukli Aldrige s 27 i DeRozan s 26 ubačaja.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fnba%2Fvideos%2F683322352445292%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Dallas Mavericksi su bez svoje najveće zvijezde u Indianapolisu iznenadili Indianu Pacerse rezultatom 103:112.

Indiana je vodilo skoro cijelo prvo poluvrijeme, no Dallas početkom treće dionice preuzima vodstvo i na krilima sjajnog Porzingisa preuzima vodstvo koje ne ispušta do kraja susreta. Latvijac je sa 38 koševa postigao rekord sezone, a tome je pridodao i 12 skokova, a veliku pomoć imao je u Hardawayju koji je ubacio 25 koševa. Kod domaćeg sastava najzapaženiju ulogu imao je Domantas Sabonis sa 26 koševa, 12 skokova i devet asistencija.

Miami Heat je u svom American Airlines Areni svladao Philadelphiju 76-erse rezultatom 137:106. U prvom poluvremenu smo gledali izjednačenu košarku u kojoj se niti jedna momčad nije uspijevala odvojiti. No, u trećoj dionici Miami ubacuje u brzinu više te dobiva četvrtinu rezultatom 41:25 i odvaja se na +20. Do kraja susreta domaći su ubacili još 40 koševa te pobjeda više nije dolazila u pitanje. Domaću momčad do trijumfa predvodio je Jimmy Butler s rekordom sezone od 38 koševa i sedam skokova, dok je kod poraženih najistaknutiji bio Embiid s 29 koševa i 12 skokova.

Pogledajte TEČAJEVE Germania Sport kladionice.