Stefanos Kyriazis / ipa-agency.n/IPA

Partizan poveo 1-0 u finalu protiv Crvene zvezde

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 13.06.23. | 22:18

Druga utakmica finalne serije igra se u četvrtak, a domaćin je ponovno Partizan. Prvak će postati momčad koja prva ostvari tri pobjede.

U prvom susretu finalne serije regionalne ABA lige košarkaši Partizana su kao domaćini pobijedili Crvenu zvezdu 88-80 (29-21, 27-15, 17-25, 15-19).

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Veliki korak prema vodstvu 1-0 u finalu Partizan je napravio u prvom poluvremenu te je na odmor domaćin otišao s velikom prednošću od dvadeset poena, 56-36. U nastavku je Crvena zvezda zaprijetila. Tri i pol minute prije kraja došla je na minus od samo šest poena (77-83), u zadnjoj minuti i na minus od pet koševa, ali pravu šansu za veliki preokret nije imala.

Zach Leday je bio najbolji igrač Partizana s 24 poena i pet skokova, dok je Kevin Punter ubacio 19 uz četiri skoka. Kod Crvene zvezde je Ognjen Dobrić postigao 17 koševa uz šest skokova i četiri asistencije, dok je Facundo Campazzo ubacio 15 poena uz 10 asistencija.