REUTERS/Alkis Konstantinidis

Nova pobjeda Kraljevskog kluba, Hezonja drugi strijelac

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 19.10.23. | 22:59

Nakon nepotpunog četvrtog kola Eurolige vodi Real Madrid sa četiri pobjede, a na dnu je ASVEL sa četiri poraza.

Košarkaši europskog prvaka Real Madrida nastavljaju pobjednički niz na otvaranju Eurolige.

Prouči cjelokupnu ponudu za košarku na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

U susretu četvrtog kola Real je u Madridu pobijedio Emporio Armani Milan sa 88-71 upisavši i četvrtu pobjedu.

Gosti su bolje ušli u susret i nakon prve četvrtine su vodili 25-19, no Real je do poluvremena uspio izjednačiti (42-42). Treću dionicu Španjolci su dobili sa 25-19, a pobjedu su potvrdili u zadnjoj četvrtini za konačnih +16.

Sergio Llull je sa 19 koševa predvodio Real, dok je drugi strijelac bio hrvatski košarkaš Mario Hezonja sa 13 poena uz tri skoka i tri ukradene lopte. Facundo Campazzo je dodao 12 koševa i 10 asistencija. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Shavon Shields sa 16 koševa i sedam skokova i Nikola Mirotić sa 13 koševa i šest skokova.

Fenerbahce je na svom parketu pobijedio ASVEL 101-86. Fener su do treće pobjede vukli Scottie Wilbekin sa 18 koševa i Tarik Biberović sa 17 koševa i četiri skoka. Kod francuskog sastava kojem je to bio četvrti poraz, najefikasniji je bio Frank Jackson sa 25 koševa.

Žalgiris je kao gost bio bolji od Baskonije sa 99-82. Gosti su sjajno ušli u susret i nakon prve četvrtine su imali osam koševa razlike i prednost više nisu ispuštali. Najveću prednost imali su u trećoj četvrtini, +18.

Rolands Smits sa 21 košem i osam skokova, te Brady Manek sa 17 poena su bili najefikasniji u pobjedničkom sastavu, dok su kod Baskonije prvi strijelci bili Chima Moneke sa 32 koša i devet skokova, te Markus Howard sa 26 koševa.

Olympiacos je u Pireju nakon produžetaka porazio Partizan sa 98-94. Na grčkoj strani šestorica igračla su upisala dvoznamenkasti broj koševa, a predvodio ih je Giannoulis Larentzakis sa 19 poena. Kod Partizana Zach Leday je bio najefikasniji sa 18 koševa.

Nakon nepotpunog četvrtog kola vodi Real Madrid sa četiri pobjede, a na dnu je ASVEL sa četiri poraza.