Nezaustavljivi Davis srušio Jazz, triple-double Jokića, Embiid i Harris bolji od Spursa (VIDEO)
Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 04.08.20. | 09:22
Gledali smo šest utakmica NBA lige, a Lakersi su osiguralu "jedinicu" na Zapadu.
Sinoć smo gledali šest utakmice NBA lige, a krećemo od onih „najsvježijih“.
Fantastični Anthony Davis predvodio je Lakerse do pobjede nad Utah Jazzom rezultatom 116-108. Odlični centar momčadi iz Los Angelesa ubacio je 42 poena uz 12 skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte i jednu blokadu. Pogodio četiri od osam izbačenih trica i tako bio prvo ime susreta, dok ga je LeBron James pratio sa 22 poena, devet asista i osam skokova.
Kod poraženih Jazzera najefikasniji je bio Donovan Mitchell sa 33 poena, dok je Conley zabio 24 poena.
U jednako uzbudljivoj utakmici Philadelphia je svladala San Antonio rezultatom 132-130.
Sixerse su do pobjede vodili Joel Embiid sa 27 poena, devet skokova i pet asist, dok je Tobias Harris zabio dva poena manje uz šest skokova i četiri asistencije.
Spurse su predvodili DeMar DeRozan sa 30 poena, dok je Rudy Gay postigao 24 poena.
New Orleans je pobijedio Memphis rezultatom 109-99.
Pelicanse je do pobjede predvodio dvojac Zion Williamson i Brandon Ingram – prvi sa 23 ubačena poena, drugi s poenom više, a Favors je bio dominantan po obručem s 13 skokova.
Kod poraženih Grizzliesa najefikasniji je bio Jaren Jackson Jr. sa 22 poena, dok je double-double učinak upisao Jonas Valančiunas sa 13 poena i isto toliko skokova.
Denver je na krilima fantastičnih Michaela Portera Jr. i Nikole Jokića svladao Oklahomu rezultatom 121-113. Porter Jr. je upisao double-double učinak sa 37 poena i 12 skokova, dok je fenomenalni „Joker“ sa triple-doubleom uništio Thunder. Srpski centar je zabilježio 30 poena, 12 skokova i deset asistencija.
Oklahomu su predvodili Shai Gilgeous-Alexander sa 24 poena i Chris Paul s poenom manje.
U preostalim utakmicama izdvajamo nastup T.J Warrena koji je ubacio 34 poena uz 11 skokova, četiri asistencije i toliko blokada uz tri ukradene lopte u pobjedi Indiane nad Washingtonom (111-100).
Toronto je sa 107-103 pobijedio Miami, a najbolji kod još uvijek aktualnih prvaka bio je Fred VanVleet sa 36 poena, dok je Heat predvodio Goran Dragič sa 25 ubačenih poena.
(Foto: USA TODAY Sports)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Counter Strike
Mali Nogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.