Justin Ford-USA TODAY Sports

Memphis ostvario najveću pobjedu u povijesti NBA lige, Phoenix stigao do rekorda franšise(VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 03.12.21. | 07:08

Već treća utakmica Bullsa i Knicksa ove sezone, Toronto svladao prvaka.

Do prošle noći, pobjedu s najvećom razlikom u povijesti NBA lige držali su Cleveland Cavaliersi koji su 17. prosinca 1991. svladali Miami Heat sa 68 koševa razlike, 148:80. U još pet navrata NBA momčadi su slavile sa 60+ koševa razlike, posljednji put Charlotte Hornetsi bili su bolji od Memphis Grizzliesa 140:79, 22. ožujka 2018.

Sada su ti Grizzlisi ispisali povijest i upisali najuvjerljiviju pobjedu u povijesti lige. Na domaćem parketu sa 152:79 nadvisili su Oklahoma City Thunder. Memphis je na kraju slavio sa 73 koševa razlike, nešto što nikome do sada u NBA ligi nije pošlo za rukom. Gosti su se 'držali' do četvrte minute utakmice kada su se Griezzlisi odvojili i više se nikada nisu osvrnuli. Prva četvrtina završila je s +15, na poluvremenu je bilo 72:36, a u zadnju dionicu domaćini su ušli sa 51 poenom razlike.

U zadnjoj četvrtini Oklahoma se potpuno raspala, izgubila je s 22 razlike za konačnih -73, a moglo je biti i više da Ty Jerome nije zabio posljednje koševe na utakmici...

Kod Memphisa najviše je zabio Jaren Jackson Jr. (27p, 3s, 2ul, 2bl, a), a još osam igrača zabilo je 10 ili više poena. Od individualnih predstava spomenimo double-double učinak Santija Aldame koji je uz 18 poena, uhvatio 10 lopti, upisao tri asistencije, blokadu i ukradenu loptu.

Phoenix Sunsi upisali su 18. uzastopnu pobjedu i postavili rekord franšize (rekord LA Lakersa iz 1971/72 od 33 u nizu i dalje im je daleko). Na domaćem terenu viceprvaci su sa 114:103 nadvisili Detroit Pistonse iako su igrali bez svojeg najboljeg strijelca Devina Bookera. Dva Camerona, Payne i Johnson zabili su po 19, Mikal Bridges 18 (uz 5s, 4ul, a), Deandre Ayton 17 (uz 12s, 2a, ul), a Chris Paul 12 poena uz isto toliko asistencija, dvije ukradene lopte i skok. Goste je predvodio Jerami Grant s 34 poena, šest skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Od ostalih utakmica, napomenimo kako su Chicago Bullsi u trećoj ovosezonskoj utakmici protiv New York Knicksa upisali drugu pobjedu (119:115), a u Madison Square Gardenu najefikasniji su bili DeMar DeRozan (34p, 6s, 3a, ul, bl), Zack LaVine (27p, 7s, 5a, ul, bl) i Nikola Vučević (27p, 7s, 3a, bl) kod Bullsa te Julius Randle (30p, 12s, 6a, 2bl) kod Knicksa.

Prvaci iz 2019. Toronto Raptorsi na domaćem su terenu svladali prvake iz 2021. Milwaukee Buckse sa 97:34 ponajviše na krilima Freda VanVleeta (29p, 5s, 4a, bl). Za goste nije igrao Giannis Antetokounmpo.