Marko Tomas porazom debitirao u dresu Zaboka

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 08.10.18. | 09:54

Najveće pojačanje u povijesti Zaboka.

Prilično iznenađujuće odjeknula je vijest o tome da je Marko Tomas potpisao za Zabok, te da će jedinog košarkaškog prvoligaša iz Zagorja predvoditi u novoj sezoni HT Premijer lige.

Jučer je iskusni krilni igrač debitirao u novom klubu na vrućem gostovanju kod Alkara i odmah pokazao o kakvoj se klasi radi. Zabio je 25 poena uz vrlo dobar šut iz igre od 10/17. Tome je pridodao 6 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte, dovoljno za visoku valorizaciju od 28 indeksnih poena. Na njegovu žalost, to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je Alkar slavio s 84:82. u posljednjoj minuti, kod 82:79 Tomas je zabio tricu za izjednačenje, ali je na drugoj strani Domagoj Kanaet polaganjem ipak donio pobjedu Sinjanima.

Pobjedničku momčad predvodio je Amerikanac Joshua Jalen Brown s 21 poenom, 8 skokova te 7 asistencija, a zanimljivost je da je sve poene zabio u drugom poluvremenu.