Igor Soban/PIXSELL

Josip Sesar za Germanijak: "Veseli me 28 asistencija mojih igrača, od dresova najviše me se dojmio onaj Kujtima Shale"

Vrijeme Čitanja: 4min | sub. 30.09.23. | 07:14

Nakon uvjerljive pobjede na otvaranju prvenstva protiv Škrljeva, porazgovarali smo s trenerom KK Dinama i izbornikom hrvatske košarkaške reprezentacije Josipom Sesarom.

U prve tri utakmice nove sezone košarkaške Premijer lige vidjeli smo tri uvjerljive pobjede. Prvo je Zadar u Draženovom domu s 18 razlike svladala 'potonulu' Cibonu, Cedevita je s 31 razlike nadigrala Bosco, a na vrh ljestvice, zbog najuvjerljivije pobjede, skočio je KK Dinamo koji je s čak 39 razlike (98-59) u Draženovom domu svladao riječko Škrljevo. Dinamo je od prve sekunde bio impresivan, prvu dionicu osvojio je s 29-7, a tempo i trka Purgera do kraja utakmice nisu jenjavali. Na kraju se očekivala 'stotka', bilo je nekoliko pokušaja za troznamenkasti broj poena na semaforu, no u redovima domaćina nitko ne može biti nezadovoljan s igrom i rezultatom na samom otvaranju sezone.

Prouči cjelokupnu košarkašku ponudu na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

"S obzirom na otvaranje prvenstva, svaki rezultat je iznenađujući. Odigrali smo tri prijateljske utakmice, isprobavali smo dosta toga, ali nismo znali našu pravu snagu, kao niti snagu Škrljeva. Pogledali smo nekoliko njihovih utakmica, dobro se pripremili, ali tek na terenu, u natjecateljskoj utakmici, možeš vidjeti koliko si jak i kakav je protivnik. bitno mi je bilo zadržati fokus kod igrača, da nakon što smo poveli s 10, 15 razlike ostanu 'u utakmici'. Da se ne opuste i ne ulaze u nekakvo nadigravanje. Nismo htjeli protivniku ostaviti prostor da se može vratiti u utakmicu. Od prve minute do zadnje minute bili smo na razini. Ubilježili smo čak 28 asistencija što znači da je bilo i jako lijepih poteza. U prvom dijelu imali smo devet izgubljenih lopti. Rekao sam igračima da na tome trebamo raditi i smanjiti u nastavku. To smo i napravili", rekao nam je u razgovoru nakon utakmice trener Dinama Josip Sesar.

Ako se po jutru, odnosno igri protiv Škrljeva sezona poznaje, KK Dinamo bi mogao biti vrlo konkurentan glavnim favoritima prvenstva Zadru i Splitu... uz to Plave, kraj dva domaća natjecanja, očekuje i nastup u međunarodnom Alpe-Adria kupu. Dinamo je dominirao od prve minute utakmice, a na kraju su najefikasniji bila dva 'starosjedioca' Hrvoje Garafolić koji je zabio 17 poena uz četiri skoka, a sjajnu 'all-roundersku' utakmicu odigrao je i Ivan Vučić koji je ubacio 16 te upisao po osam skokova i asistencija. Osim s njima dvojicom, KK Dinamo produžio je ugovor s prošlosezonskim najboljim strijelcem Ivanom Novačićem, a dodatno se pojačao s poznatim imenima poput Mislava Brzoje, Filipa Kraljevića, Ivana Vrgoča, Ivana Nakića-Vojnovića, Tvrtka Majića... no, najveće pojačanje Dinama po mnogima je upravo naš sugovornik, ujedno i izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije.

"Moramo zadržati ovu momčad na okupu i ostati zdravi. Nadati se da će nas zaobići ozljede. Imamo 10 igrača koji mogu u svakom trenutku igrati i održavati ritam. Netko će uvijek biti u boljoj formi, netko u lošiji. Brzo će doći period sezone u kojem ćemo igrati dvije utakmice tjedno. Bitno je da možemo raspodijeliti minutažu kako netko ne bi igrao dvije utakmice tjedno po 30, 35 minuta. Time se povećava mogućnost ozljeda. Bitno je zadržati ovaj način treniranja i igre. Nadam se da ćemo u svakoj utakmici ponoviti sličnu igru, lijepim potezima, razigranošću i tempom parirati u svim utakmicama ove sezone. Ponavljam, posebno me veseli jer su momci protiv Škrljeva imali veliki broj asistencija".

Sa Sesarom smo porazgovarali u prstenu Draženovog doma u kojem se održala izložba povijesnih dresova GNK Dinama, a koju je postavio kolekcionar Krešimir Barić. Bilo je nekoliko zaista impresivnih primjeraka, od dresa Štefa Lamze s brojem 10, dresova Velimira Zajeca, dresa Dražena Beseka, ujedno i prvog dresa nakon što je iz Dinamovog grba skinuta crvena petokraka, pa sve do 'modernijih' dresova, match worn Igora Cvitanovića na utakmici protiv Partizana, dres Silvija Marića iz Lige prvaka, Marija Mandžukića s Poljuda, pa sve do današnjeg doba i dresova Arijana Ademija, Stefana Ristovskog, Josipa Mišića i Roberta Ljubičića, četiri aktualna prvotimca Dinama koji su također prisustvovali izložbi i utakmici.

"Ovo spominjem u svim izjavama koje sam dao u posljednje vrijeme. Oduševljen sam kako ljudi iz KK Dinama, ali i Futsal Dinama te naravno GNK Dinama rade na PR-u i marketingu. Ovo je impresivna kolekcija, posebno jer znam da je to samo djelić onoga što gospodin Barić posjeduje. Ovo je velika vrijednost. Svaka mu čast jer je organizirao izložbu i dao te vrijedne dresove ovako javno, iako su ovo sve zaljubljenici u Dinamo i ljudi koji s divljenjem gledaju ove dresove. Koji se mene najviše dojmio? Svakako mi je lijepo vidjeti dres od Kujtima Shale, jednog od mojih idola iz mladosti, napadača kojeg sam volio gledati kao klinac. Stvarno je ovo impresivna stvar. Nadam se da će ljudi iz KK Dinama u suradnji s Futsal Dinamom i GNK Dinamom organizirati još više ovakvih akcija", rekao nam je za kraj Sesar.

Pred Dinamom je prvo gostovanje sezone, kod Zaboka, a u Draženovom domu ponovno su 11. listopada kada dočekuju Bosco.