Brian Fluharty-USA TODAY Sports

Jaylen Brown ubacio rekordnih 50, James vodio Lakerse do pobjede, Australac najmlađi vlasnik triple-doublea u povijesti (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | pon. 03.01.22. | 07:18

Zanimljivo u sinoćnjem programu NBA lige.

Nakon serija loših rezultata Los Angeles Lakersi upisali su drugu uzastopnu pobjedu, treću u zadnje četiri utakice. Domaćine je protiv Minnesote do pobjede predvodio LeBron James koji je zabio 26 uz sedam skokova, pet asistencija, tri ukradene lopte i blokadu. Malik Monk zabio je 22, Russell Westbrook 20 uz pet asistencija, tri skoka, blokadu i ukradenu loptu. Najbolji kod Timberwolvesa, koji su odigrali u potpunosti al pari utakmicu s favoriziranim domaćinom, bio je Naz Reid koji je zabio 23 uz 11 skokova i dvije asistencije.

Luka Dončić je u povratničkoj utakmici nakon odusustva zabio 14 uz 10 asistencija i devet skokova u 95:86 pobjedi njegovog Dallasa na gostovanju kod Oklahome Cityja za koje je Josh Gidey odigrao impresivnu utakmicu i ostvario triple double (17p, 14a, 13s, 4ul). Mladi australski playmaker je u dobi od 19 godina i 84 dana postao najmlađi vlasnik triple-doublea u NBA povijesti, oborivši rekord LaMela Balla. Iako mu je falio skok do triple-doublea, slovenski reprezentativac, s druge strane, nije odigrao impresivnu partiju, šutirao je 6/14, imao je sedam izgubljenih lopti, no, unatoč tome, bio je ključni igrač u pobjedi svoje momčadi protiv Thundera.

Utakmicu karijere odigrao je Jaylen Brown u 116:111 pobjedi Boston Celticsa nad Orlandom. Brown je na kraju zabio 50 (šut 19/29) uz 11 skokova, četiri asistencije, dvije blokade i ukradenu loptu. Na suprotnoj strani pokušao mu je parirati Terrence Ross, ali se zaustavio na 33 poena i pet skokova. Serijom od 20:4 u trećoj četvrtini, Orlando je stigao do +14. Manje od tri minute prije kraja gosti su imali prednost od +9, no na krilima sjajnog Browna, koji je zabio 21 u posljednjoj četvrtini, Boston je pola minute prije kraja stigao do prednosti od 100:98. Orlando je uspio izboriti produžetke, no Brown je bio nezaustavljiv, odveo je svoju momčad do pobjede i stigao je do rekorda karijere.

Brown je tako postao tek sedmi igrač Celticsa koji je zabio najmanje 50 poena na utakmici. Prije njega to su učinili Larry Bird, Jayson Tatum (dvaput), Sam Jones, Kevin McHale, Paul Pierce i Isaiah Thomas.