Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Igokea slavljem Cibonu gurnula na ponor i stigla na čelo regionalne lige

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 04.04.21. | 21:00

Slavlje momčadi iz Aleksandrovca.

Danas su na rasporedu ABA lige bile tri utakmice, premda je susret Cedevite Olimpije i Crvene zvezde otkazan.

Budućnost i Mega odigrale su susret, a domaćin iz glavnog grada Crne gore slavio je 92:79. Po četvrtinama je to bilo 22:27, 25:16, 27:24, 18:12.

Ivanović je zabio 19, a Ejim 15 u redovima pobjedničke ekipe, a Petrušev je zabio 28 poena i 10 skokova te je bio najbolji pojedinac kod gostiju.

Nama zanimjiviji susret su igrali Igokea i Cibona u Aleksandrovcu, a bilo je 88:80 za domaćine koji su iskoristili interne probleme Cibone i odlazak Markote iz kluba nakon verbalnog delikta s trenerom Jovanovićem. Po četvrtinama je bilo 21:17, 24:22, 19:14, 24:27.

Za pobjednike je Josilo zabio 15, koliko je i Planinić zabio u redovima Cibone.

S novim slavljem, Igokea se plasirala na prvo mjesto, premda ima dvije utakmice manje od Zvezde. Međutim, CIbona je došla na korak do ispadanja te je 12. s istim brojem bodova kao 13. Krka.