
Hrvatska izgubila od Italije na otvaranju Europskog prvenstva
Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 07.07.15. | 23:26
Domaćini ovog natjecanja su bili bolji rezultatom 53:50.
Ne pamtimo kada smo na jednoj utakmici gledali lošije izdanje jedne momčadi od onoga što je večeras pružila naša U20 selekcija. U prilično ružnoj utakmici naši su reprezentativci imali čak 22 izgubljene lopte te samo 20 ubačaja iz igre, a uz to su slobodna bacanja pucali s 50%-tnom preciznošću (7/14). No, uz sve to smo imali priliku za pobjedu koju smo naivno prokockali.
Od početka je sve izgledalo prilično loše. U prvih 10 minuta dali smo 6 koševa, a već tada smo krenuli s trendom izgubljenih lopti. Nismo znali odgovoriti na presing Talijana koji su takvom igrom dolazili do laganih koševa. No, kada smo ipak stabilizirali obranu, pokazalo se da i Talijani nemaju klasu u reprezentaciji pa smo ih u trećoj četvrtini sustigli, pa i prestigli.
Do slavlja ipak nismo mogli jer smo, svaki put kada bi se približili, uletjeli u crnu rupu s izgubljenim loptama. Tako je bilo i u samoj završnici kada smo propustili priliku za pobjedu. Imali smo 50:46 na ulazu u posljednju minutu utakmice, a onda smo izgubili nove tri lopte što su Talijani znali iskoristiti te su nekako ipak došli do pobjede.
Najbolji naš igrač je bio Tomislav Gabrić s 16 koševa, 11 skokova i samo jednom izgubljenom loptom. Domagoj Bošnjak je ubacio 11 poena, uhvatio 6 lopti, ali imao i 5 izgubljenih. U listu strijelaca su se upisali još i Gulam (8k, 6s, 3to), Jukić (7k, 14s, 2to), Ćorić (6k, 5s, 4to) i Bacak (2k, 3s). Filipović i Božić, srebrni juniori s Krete, odigrali su tek nešto više od minute.
Sljedeću utakmicu igramo sutra protiv Francuske u 16:30. Francuzi su danas bili slobodni, a u našoj skupini je Belgija s 59:51 pobijedila Bosnu i Hercegovinu.
(Foto: Pixsell)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Kriket
Counter Strike
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.