Matija Habljak/PIXSELL

Furnir svladao Šibenku, Bosco iznenadio Dinamo

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 02.04.23. | 20:04

Šibenka i Furnir su sada izjednačeni s po 13 pobjeda i poraza

Košarkaši Furnira svladali su na domaćem parketu Šibenku 76-74 ((25-24, 17-17, 13-16, 21-17), u dvoboju četvrtog kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske.

Cijela utakmica bila je potpuno izjednačena te su se sastavi u rijetkim trenucima rezultatski odvajali. Takav jedan bijeg imao je Furnir početkom posljednje četvrtine, ali su Šibenčani malo po malo smanjivali zaostatak te minutu i pol prije kraja došli na 70-71.

No, tada je ključnu tricu pogodio Paponja za 74-70, a kasnije je isti igrač zabio za 76-71. Šest sekundi prije kraja, kod vodstva domaćina 76-74, Paponja je promašio dva slobodna bacanja, ali Šibenčani u toj završnici nisu došli ni do produžetka ni do pobjede.

S 21 poenom Paponja je bio prvi strijelac u pobjedničkom sastavu, dok je Matej Bošnjak uz 10 koševa imao 12 skokova i četiri asistencije. Najbolji igrač Šibenke bio je Patrik Jambrović s 21 poenom i osam skokova.

Na vrhu ljestvice su Cibona i Split s omjerom 21/4. Slijede Zadar s 20/5 i Cedevita Junior sa 18/7. Šibenka i Furnir su sada izjednačeni s 13 pobjeda i 13 poraza.

U ogledu četvrtog kola Lige za ostanak Bosco je kao gost pobijedio Dinamo 80-79 (22-25, 28-14, 18-19, 12-21). Bosco su do pobjede vodili Luka Krajinović sa 16 poena i pet skokova te Luka Babić koji je ubacio 14. Kod Dinama je najbolji bio Ivan Novačić sa 23 poena.

Dinamo je ostao na vrhu ljestvice s omjerom 10/16. Slijedi upravo Bosco s 9/17 te Gorica s 8/18, dok sedam pobjeda i 19 poraza imaju redom Alkar, DepoLink Škrljevo i Zabok.