Drama u Višnjiku pripala Zadru - Ante Delaš u zadnjoj sekundi produžetka slomio Cibonu

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 24.04.16. | 21:08

Iskupili su se, barem donekle, košarkaši Zadra za poraz od Gorice u prošlom kolu. Nakon produžetka su u Višnjiku s 83:82 pobijedili Cibonu.

Ubrzani ritam A1 Lige za prvaka praktično iz dana u dan donosi velika uzbuđenja. U prošlom kolu smo imali iznenađujuću pobjedu Gorice u Zadru dok je Kvarner bio na rubu iznenađenja protiv Cibone. Danas je najviše uzbuđenja bila u Višnjiku gdje su Zadar i Cibona igrali derbi 8. kola u kojem su slavili domaćini.

Do pobjede je Zadar došao nakon produžetka, a junak utakmice opet je bio Ante Delaš. On je sekundu prije kraja utakmice iz teške pozicije zabio koš za 83:82 i slavlje domaćih navijača. Imala je Cibona priliku za pobjedu, Siriščević je dobio prilično otvoren šut za tricu, ali je ipak bio predaleko pa je lopta završila na obruču.

Zadar je bolje otvorio utakmicu, imao u prvom poluvremenu i 10-ak koševa prednosti, ali se Cibona uspjela vratiti u drugom dijelu utakmice. Imali su Zagrepčani u samoj završnici regularnog dijela i priliku za pobjedu, ali je Florence dobio dvije blokade u posljednjoj minuti. Amerikanac je bio i najefikasniji igrač utakmice s 20 koševa. Ante Žižić je dodao 15, Hukić 12, a Krušlin 11 koševa za Cibonu. Kod Zadra najbolji Barać s 18 koševa. Delaš je ubacio 16, a Bašić 11 poena.

Cedevita danas nije loše ušla u utakmicu, kao što im se to događa na praktično svakoj utakmici A1 Lige za prvaka. U Rijeci su nakon prve četvrtine imali 16 pogodaka prednosti (28:12), a bez obzira što je Kvarner imao neka odlična razdoblja utakmice, pobjeda ipak nije došla u pitanje.

Tri 'visoka' igrača Cedevite, Bilan, Arapović i Žorić, su postigla po1 5 koševa, a Babić je dodao 12. Kod Kvarnera najefikasniji Veljačić s 18 koševa. Marić je dodao 14, Kučan 11, a Miličević 10 koševa.

Važnu pobjedu upisali su košarkaši Splita koji su sa sigurnih 68:50 pobijedili Zagreb. Širko je ubacio 15 koševa, a Filipović i Đugum po 10 za domaćine dok je u redovima gostiju jedini dvoznamenkasti bio Mileković sa 16 koševa.

Gorica je nakon Zadra pobijedila i u Šibeniku. U uvjerljivih 83:65 Konjević je ugradio 20, Mašić 19, Petrović 12, a Kapusta 10 koševa. Kod Šibenika Andabaka 15, Šarić11, a Badžim 10 koševa.