Cibona poražena od Olimpije na startu ABA lige

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 03.10.14. | 23:28

Košarkaši Cibone poraženi su u 1. kolu ABA lige. U Draženovom domu bolji od Zagrepčana bili su košarkaši Olimpije koji su slavili rezultatom 85:80.

Nisu uspjeli košarkaši Slavena Rimca doći do startne pobjede u sezoni u kojoj brane naslov pobjednika regionalne košarkaške lige. Kao i u utakmici Kupa Dražena Petrovića protiv Cedevite, i ova je utakmica pokazala sve slabosti koje će 'Vukovi' ove godine imati – prije svega nedostatak rotacije, ali i prave zvijezde kakav je prošle godine bio Dario Šarić. Sve se i ovaj put vrtjelo oko Jarela Blassingamea koji je pred kraj 3. četvrtine izašao zbog pete osobne pogreške, a tada je Cibona pala te se utakmica praktično riješila. Nedostatak je bilo i neigranje Borisa Baraća, a Cibona bi mogla izgledati bolje kada se uigra Van Oostrum koji je pokazao da se radi o zanimljivom igraču.

Počeli su Zagrepčani dobro, otvorili utakmicu sa 7:2 pa i 13:7. Međutim, do kraja prve četvrtine Olimpija je došla do izjednačenja, a u drugoj su gosti napravili seriju zbog koje su otišli na +10 na poluvremenu. Horvat i Marinović su pogađali trice, a Omić i Begić bili dominantni pod košem te se na odmor otišlo s rezultatom 43:33.

Cibona je nakon odmora opet malo pritisla, vratila zaostatak na 5 razlike, a sve je kretalo od Blassingamea koji je pogađao, ali i razigravao momčadi. Našim su košarkašima pomagali i igrači Olimpije koji su promašivali slobodna bacanja (do kraja utakmice čak 19 neiskorištenih bacanja), a sve se promijenilo kada je američki playmaker 3 minute prije kraja treće četvrtine dobio petu osobnu. Olimpija koristi tu priliku početkom zadnje četvrtine, u 3 minute radi seriju od 11:3 te je bilo 15 razlike, a nedugo kasnije i 18 razlike. Ipak, Cibona se ne predaje, Kus radi mini seriju, domaći igrači su pritisli u obrani, a opet su Ljubljančani promašili nekoliko bacanja. U zadnju minutu se ušlo s 3 razlike za Olimpiju, a Van Oostrum je 19 sekundi do kraja postigao svoja bacanja te je Cibona došla na samo jedan poen zaostatka, 80:81. Rupnik pogađa bacanja na drugoj strani, a onda Cibona neshvatljivo loše igra napad koji joj je mogao donijeti produžetak – Siriščević dugo drži loptu i bez ikakve organizirane akcije promašuje šut za dva poena te je utakmica riješena.

U redovima domaćih najefikasniji je bio Lalić sa 16 koševa. Jagodić Kuridža je dao 15, Blassingame 14, a goste je predvodio Nikolov s 21 košem. U ranijoj utakmici Crvena zvezda je s 85:55 pobijedila Levski, a preostala dva hrvatska predstavnika na ABA parkete idu sutra – Cedevita gostuje kod Krke, a Zadar dočekuje Igokeu.

CIBONA – UNION OLIMPIJA 80:85 (21:19, 12:24, 25:22, 22:20)