Ivana Ivanovic/PIXSELL

Cibona pobijedila Dinamo u zagrebačkom dvoboju, Split rutinski slavio protiv Škrljeva

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 02.02.24. | 22:14

Odigrane su dvije utakmice u domaćem prvenstvu

U susretu 20. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je u ulozi gosta u KC Dražen Petrović svladala Dinamo Zagreb sa 97-89 (31-19, 25-30, 23-24, 18-16).

Nakon napadački raskošne prve tri četvrtine tijekom kojih je Cibona bila u stalnom vodstvu, koje je u nekoliko navrata bilo izraženo i dvoznamenkastim brojem, u posljednjih 10 minuta Dinamo Zagreb je uveo utakmicu u neizvjesnost što je donijelo i više nervoze, promašaja, prekida i slobodnih bacanja.

Domaći su čak sredinom posljednjeg dijela i poveli sa 84-83, no zatim su zaredali s promašajima pa je Cibona vratila prednost na svoju stranu da bi preciznim izvođenjem slobodnih bacanja u samoj završnici stigla i do na kaju uvjerljivih osam razlike.

Aleksandar Aranitović predvodio je Cibonu sa 31 poenom, Krešimir Radovčić je dodao 23, a Domagoj Vuković je dominirao pod obručima te je uz 15 ubačaja uhvatio i 11 skokova, dok su Ivan Vučić sa 21 poenom i 10 skokova te Karlo Mikšić sa 18 pogodaka i 10 asistencija bili najbolji kod Dinama.

Treća Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 16/4, dok je četvrti Dinamo Zagreb pao na 12/8.

U drugom susretu igranom u petak Split je kao domaćin nadigrao DepoLink Škrljevo sa 105-92 (23-27, 28-23, 26-16, 28-26).

Shannon Shorter sa 23 i Toni Perković sa 22 poena bili su najbolji kod Splita, a Viktor Šarić sa 21 poenom kod Škrljeva.

Vodeći Split je sada na omjeru 18/2, odnosno ima dvije pobjede i dvije utakmice više odigrane od drugog Zadra, dok je DepoLink Škrljevo na 4/15 te je iza njega samo Bosco sa 1/17.