STANISLAV KRASILNIKOV/NEWSCOM

Četvrti poraz Spahije u nizu, vrlo dobra partija Žižića, 'nogometni derbi' pripao

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 01.02.22. | 22:29

Odigrano je šest utakmica košarkaške Eurolige.

Danas je odigrano šest utakmica 24. kola košarkaške Eurolige, a sutra je na rasporedu njih još tri. Maccabi Tel Aviv nastavio je pritisak na mjesto koje vodi u doigravanje trećom uzastopnom pobjedom. Večeras su Izraelci s 94:78 nadvisili Žalgiris u Kaunasu kojem te to 17. poraz u 20. utakmici sezone. Najbolji kod Maccabia bio je Janes Nunally s 32 poena, a Ante Žižić ubacio je 13 uz četiri skoka i tri asistencije.

Četvrti uzastopni poraz upisala je Baskonia koju vodi hrvatski stručnjak Neven Spahija. Baskijska momčad na poluvremenu je imala prednost od šest razlike, no presudila je posljednja četvrtina u kojoj su Amerikanci Baron (24 poena) i Loyd (23 poena) odveli Zenit do pobjede i učvršćivanja četvrtog mjesta na ljestvici.

Napomenimo kako je Olimpia Milano nastavila pohod na vrh pobjedom nad Crvenom zvezdom u Beogradu (63:57), dvoboj dva kluba poznatija po svojim nogometnim sekcijama, Barcelone i Bayerna u Palau Blaugrani, završio je pobjedom Barcelone 71:66.