Jim Rassol-USA TODAY Sports

Celticsi sajnom obranom došli na korak do velikog finala (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 26.05.22. | 07:27

Tatum na korak do triple-doublea, Butler podbacio.

Boston Celticsi slavili su na gostovanju kod Miami Heata u petoj utakmici finala Istoka sa 93:80 i tako stigli na korak do velikog finala. Utakmicu je prelomila odlična obrana Celticsa i katastrofalni šut Heata.

U prvom dijelu gledali smo izjednačenu utakmicu s čvrstim obranama, na kraju su domaćini na odmor otišli s prednost od 42:37, prema tome u prve 24 minute vidjeli smo manje od 80 poena. Za Celticse je ključna bila treća četvrtina u koju su pobijedili 32:16 i tako preokrenuli rezultat, a onda su u nastavku potvrdili pobjedu protiv užasno šuterski neraspoloženih domaćina koji su pogodili tek 30 od 94 šuta, odnosno 31.9 posto, a posebno je podbacio najbolji strijelac Heata Jimmy Butler koji je zabio 13 uz šut 4/18.

Kod Celticsa najviše je zabio Jaylen Brown (24 uz 4 skoka), Jayson Tatum je ubacio 22 uz 12 skokova i devet asista, a dobar je bio i Al Horford koji je zbacio 16 uz sedam skokova i pet asistencija. Najbolji kod Heata bio je Bam Adebayo s 18 poena i 10 skokova.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.

Večeras se igra peta utakmica finala Zapada između Golden Statea i Dallasa, a šesta utakmica finala Istoka na rasporedu je u noći s petka na subotu.